Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Vzestup a pád agentury DODO

Neal Stephenson, Nicole Gallandová

348 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Světová literatura
  Sci-fi
  Počet stran: 704
  Nakladatel: Argo
  Rok vydání: 2019
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: pdf
  Melisanda Stokesová je odbornice na starověké jazyky. Když se na chodbě univerzity náhodou sejde s Tristanem Lyonsem, jenž se zabývá vojenskou rozvědkou, netuší, že se ocitla na prahu událostí, které naruby obrátí nejen její život, ale i lidské dějiny. Mladík jí totiž navrhne cosi neuvěřitelného: aby mu pomocí překladů pečlivě tajených dávných dokumentů pomohla dokázat, že magie kdysi existovala a byla provozována. Až příchod osvícenství a moderní vědy ji oslabil a nakonec zcela zničil. Magie podle pramenů zmizela v roce 1851 – a Tristan je odhodlán nejen přijít na to, proč se tak stalo, ale pokud možno také magii vzkřísit z mrtvých a využít ji k rozvědným a vojenským účelům.
  Tak vznikne D.O.D.O. – Detašované oddělení diachronních operací, které přijde na jeden velmi nadějný, ale také velmi znepokojující způsob využití magie, jenž může lidstvu přinést mnoho užitku, ale i mnoho škody. Román, do kterého Neal Stephenson vnesl nápaditost, intelekt a sofistikovanost a Nicole Gallandová lidskou vřelost, humor a vypravěčské nadání, oživí nejen magii, ale taky vaši víru v nemožné, která byla odjakživa na sci-fi a fantastice tím největším lákadlem.

  „Rozmáchlé a nesmírně zábavné vyprávění, které překračuje všechny myslitelné žánry.“

  Kirkus Review

  „Šťavnatý spekulativní thriller – spletitý příběh, ve kterém se mísí technika, magie a historie.“

  Booklist

  „Vzestup a pád agentury D.O.D.O. je napínavá a dramatická technofraška, které nechybí rozum ani srdce.“ – San Francisco Chronicle

Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme