Švédské holínky

Henning Mankell

199 Kč

Žánr: Světová literatura
Počet stran: 456
Nakladatel: Host
Série: Fredrik Welin
Díl: 2.
Rok vydání: 2018
Jazyk: Český
Dostupný formát: epub, pdf, mobi

Působivý román o tom, že na některé vzpomínky nestačí ani ničivý oheň.

Jedné podzimní noci se Fredrik Welin probudí a zjistí, že mu hoří střecha nad hlavou. Fredrik unikne doslova na poslední chvíli a stihne popadnout jen pláštěnku a dvě holínky — obě levé.

Jeho milovaný dům na ostrůvku v Baltu lehne popelem i se vším majetkem. Ohořelé trosky se stanou symbolem jeho osamělého života, který se už chýlí ke konci. Fredrik se nastěhuje do starého přívěsu po dceři a hned si objedná nové holínky. Když mu dcera přijede na pomoc a zkontaktuje ho sympatická novinářka kvůli rozhovoru pro místní noviny, obrátí se Fredrikovi život vzhůru nohama.

Henning Mankell (1948—2015) se narodil ve Stockholmu, žil ve Švédsku a v Mosambiku. Na začátku devadesátých let vytvořil postavu komisaře Wallandera a napsal o něm sérii knih, které ho proslavily po celém světě. V češtině vyšel i Mankellův detektivní thriller Číňan a román Italské boty.


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Marie Valášková

14. 03. 2018

Italské boty, na které navazuje román Švédské holínky nás seznamuje s Fredrikem Welinem, lékařem, který žije svůj osamělý život na jednom z ostrůvků v Baltu. Tento román popisuje situaci o osm let později, kdy Frederikovi shoří dům a on zachrání jen sám sebe, pláštěnku a dvě levé holínky. Frederikovi je už sedmdesát a obavá se, že nemá dost sil na nový začátek, tím spíš, když si sousedé začínají myslet, že si svůj dům zapálil sám.... Situace se ale začne měnit, když jej požádá o rozhovor novinářka Lisa a Fredrik zjistí, že se ještě dokáže zamilovat a začne mladé ženě nadbíhat. Stárnoucí pán hodně vzpomíná, vzpomínky ani oheň nedokáže vzít a tak vzpomíná na situace,na které by raději zapomněl, ale také na hezké chvilky, které jej v průběhu života potkaly.


Doporučujeme