e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Norským hlavním městem otřásl nález dvou ženských těl i způsob jejich smrti. Obě totiž utonuly ve vlastní krvi. Oddělení vražd čelí záhadě – bodné rány ve tvářích obětí jsou četné, pravidelné, a navíc byly vedeny zevnitř úst. Jaká vražedná zbraň je mohla způsobit? Mladá kriminalistka Kaja Solnessová je vyslána do Hongkongu, aby odsud přivedla zpátky do Osla jediného člověka, který může takový případ vyřešit. Jenže Harry Hole se v milionovém městě skrývá nejen před věřiteli, ale zvláště před vzpomínkami a přízraky z minulých případů a nemá sebemenší zájem se do vlasti vrátit. Kaja se musí uchýlit k citovému vydírání. Vyšetřování pak Harryho zavádí nejen na zasněžené opuštěné pláně v norských horách, nýbrž i do horké Afriky na úpatí sopky. A jde v něm o život. Vrah je silný, chytrý a bezskrupulózní a v souboji s ním bude muset Harry obětovat víc, než čekal.

 

O autorovi

Jo Nesbø (1960 v Oslu), současný norský spisovatel a hudebník, původním vzděláním ekonom a finanční analytik, zpočátku pracoval jako makléř a novinář.

V roce 1997 odstartoval jeho literární dráhu kriminální román Flaggermusmannen (Netopýří muž), první detektivka, v níž vystupuje osobitý a nekonvenční kriminalista Harry Hole. Svému autorovi přinesla kniha okamžitě obrovský úspěch, Nesbø za ni obdržel Rivertonprisen, cenu udělovanou Klubem Riverton za nejlepší literární či dramatický počin s kriminální tematikou, a Glasnøkkelen, Skleněný klíč, skandinávskou cenu za nejlepší kriminální román.

Následovaly další knihy s Harrym Holem v hlavní roli, 1998 Kakerlakkene (Švábi), 2000 Rødstrupe (Červenka), 2002 Sorgenfri (Bezstarostná, česky vyšlo jako Nemesis), 2003 Marekors (Pentagram), 2005 Frelseren (Spasitel), 2007 Snømannen (Sněhulák), 2009 Panserhjerte (Pancéřové srdce) a 2011 Gjenferd (Přízrak).

V roce 2008 publikoval Nesbø další kriminální román s novým hlavním představitelem Rogerem Brownem, který vyšel pod názvem Hodejegerne (Lovci hlav). Jo Nesbø píše také humorné knížky pro děti, v nichž vystupuje jako hlavní postava doktor Proktor: 2007 Doktor Proktors prompepulver (Prdicí prášek doktora Proktora), 2008 Doktor Proktors tidsbadekar (Doktor Proktor a vana času), 2010 Doktor Proktor og verdens undergang, kanskje (Doktor Proktor a zánik světa, možná).

Za své kriminální romány získal Jo Nesbø kromě výše zmíněných cen řadu dalších literárních ocenění. Celkem byly jeho knihy přeloženy již do 35 jazyků a vyšly ve 140 zemích světa. Jen ve čtyřapůlmilionovém Norsku se jich doposud prodalo jeden a půl milionu.

Kategorie: Severské krimi
Počet stran: 722
Nakladatel: Kniha Zlín
Série: Harry Hole
Díl: 8.
Rok vydání: 2013
Jazyk: Český
ISBN: 978-80-874-9771-5
Dostupný formát: epub, pdf, mobi

Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Ludek

12. 11. 2013

Kruté, drsné, čtivé a napínavé až do konce.

Gabriela Hankeová

16. 11. 2013

DOPORUČUJI

Světlana

18. 11. 2013

***** dosud nejlepší díl z celé série, pecka!

Lenka

26. 11. 2013

Asi jsem díky předchozím recenzím očekávala víc. Mám pocit, že délka knihy jakoby "vyředila" napínavost děje. Závěr mi přišel lehce předvídatelný, nic strhujícího. Nezaujatě bych této knize dala 3 hvězdičky, ale kvůli Harrymu ještě jednu přidám ;-).

Lucie

27. 11. 2013

Ani já tě nepotěším. Nadprůměrně dlouhé, průměrně napínavé, průměrně děsivé. Scéna s plačící kolegyní a náznakem zrodu nového Harryho Holea je až podprůměrná. Harry Hole má na víc. Král podzimu stále žije (sláva Písečnému muži). PS: Objektivně kniha zasluhuje 85 %, 3 hvězdičky jsou srovnávací se Sněhulákem a patří jen Jo Nesbovi.

Jiri Gutman

03. 01. 2014

Jako prvního jsem kdysi četl Spasitele a byl jsem nadšený, ale s každou další knihou můj zájem klesá. Takového Chandlera člověk mohl číst i víckrát stejnou knihu, tady se budu nutit, abych si všechny koupené Nesbovy knihy přečetl.

Nikola

27. 01. 2014

Chyběla tvrdá ruka, která by škrtala. Nadbytek scén je zytečných až nudných.

Petra Svobodová

31. 01. 2014

Zatím nejslabší díl ze série, i přesto ve srovnání s ostatními autory pořád vysoce nad průměrem.


Doporučujeme