Sluneční bouře

Åsa Larssonová

99 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Severské krimi
  Počet stran: 312
  Nakladatel: Host
  Série: Rebecka Martinssonová
  Díl: 1.
  Rok vydání: 2010
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  Na podlaze kostela v severním Švédsku leží mrtvé a rituálně zmrzačené mužské tělo. A na noční obloze mezi vločkami padajícího sněhu tančí polární záře. Rebecka Martinssonová se po letech vrací do svého rodného městečka Kiruny. Kdysi musela toto místo za dramatických okolností opustit a odejít do Stockholmu, kde pracuje jako daňová poradkyně. Nyní se vrací zpět, aby pomohla své dávné přítelkyni Sanně, jejíž bratr byl hrůzným způsobem zavražděn v kostele náboženského společenství, které kdysi založil. Krásná a zranitelná Sanna potřebuje Rebecčinu pomoc, aby se očistila od podezření, jež na ni padlo po bratrově smrti. Rebecka se ocitne před nelehkým úkolem. Při hledání vraha se bude muset vypořádat nejen s policejními postupy, ale bude nucena čelit i dohadům kolujícím uvnitř uzavřené a vyděšené komunity. Bude muset zapátrat hluboko ve své paměti a ve svém svědomí, aby se postavila čelem k temnému tajemství, které za sebou v Kiruně zanechala a které je ukryto pod rouškou všeobecného mlčení. A bude se muset postavit vrahovi, jehož úmysly je těžké odhadnout... Åsa Larssonová (nar. 1966) pochází z Kiruny, malého městečka na severu Švédska. Než se začala věnovat psaní, pracovala jako daňová poradkyně. Svým prvním kriminálním románem s názvem Sluneční bouře vzbudila ve Švédsku čtenářský zájem a získala ocenění za nejlepší debutový kriminální román. Stejný ohlas měly i její další detektivní romány, tvořící dohromady sérii, kterou spojuje postava Rebecky Martinssonové. Knihy Åsy Larssonové byly vydány již v patnácti zemích. Autorka žije se svými dvěma dětmi na jihu Švédska, v blízkosti Gripsholmu.


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Marian

05. 10. 2011

Velmi příjemná detektivka, rychle se čte, bohužel ji to kazí špatné formátování (mobi)Chybějící mezery mezi dějovými rovinami, chybějící zvýraznění tučným písmem, obsah nesmyslně rozložen na více stránek, překlepy. Přijde mi to jako bez korektury. Velká škoda :(

Mikuláš

31. 10. 2012

Další čtivá severská detektivka s netypickým detektivem a spoustou odboček do minulosti (které děj trochu znepřehledňují). Zajímavé úvahy o církvi a nebezpečí manipulace. Trochu předvídatelné finále. Souhlasím s Marianem Henčem, že knihu asi nikdo nepodrobil korektuře, což je ostuda.


Doporučujeme