Poslední rituál

Yrsa Sigurdarđóttir

169 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Severské krimi
  Počet stran: 424
  Nakladatel: Metafora
  Série: Tóra Gudmundsdóttir
  Díl: 1.
  Rok vydání: 2014
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi
  První případ sympatické islandské právničky
  Tóry Na místě vraždy zůstalo tělo bez očí... Co skrývá třetí znamení?
   
  V budově univerzitní katedry historie v Reykjavíku je nalezena zohavená mrtvola německého studenta Haralda. Má vypíchnuté oči a jeho tělo je označeno magickou runou. Bohatá rodina zavražděného najme bývalého kriminalistu Matthiase a islandskou právničku Tóru.

  Brzy vyjde najevo, že Harald založil spolek zájemců o čarodějnictví a vášnivě studoval islandské čarodějnické procesy. Sám měl na těle spoustu tetování, nechal si rozpůlit jazyk, aby vypadal jako hadí, a zajímal se o mučení, které možná kdysi vyzkoušel i v praxi. Tóra s Matthiasem tedy logicky hledají vraha mezi adepty magie.

  Další stopa, báseň psaná krví, vede pro změnu k Haraldově rodině, kde očividně není všechno v pořádku. Do toho se ještě přimíchá tajemný rukopis, plán cesty k záhadnému předmětu, k němuž má hledače dovést „třetí znamení".
   
  Poslední rituál není rozhodně pouhou detektivkou. Barvitě vylíčený, pracovní i milostný, život rozvedené právničky Tóry a jejích dospívajících dětí dělá z knihy to pravé čtení pro všechny milovníky napínavých, přesto však lidských příběhů.

  Příznivce tajemna a magie potěší realistickým pohledem do této nanejvýš zajímavé oblasti a milovníky kriminálních příběhů napínavým pátráním po vrahovi. Yrsiny romány se dočkaly několika nominací na prestižní literární ocenění.

Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme