Podzimní vražda

Mons Kallentoft

169 Kč

Žánr: Severské detektivky
Počet stran: 432
Nakladatel: Host
Série: Malin Forsová
Díl: 3.
Rok vydání: 2012
Jazyk: Český
Dostupný formát: epub, pdf, mobi

Déšť smáčí zámek Skogså u Linköpingu. Kapky se snášejí na zem a na tělo, které plave ve vodním příkopu. Bohatý právník a nový majitel zámku Jerry Petersson byl zavražděn.

Inspektorka Malin Forsová brzy začne podezřívat předchozí majitele zámku, aristokraty, kteří jistě nemají radost z toho, že museli prodat rodinný majetek Jerrymu Peterssonovi. Mohl to ale být motiv vraždy? A jaké další zlé síly se probudily na pláních Östgötalandu? A kdo byl ve skutečnosti Jerry Petersson, muž, který se skrýval za svými miliony, drahými obleky a sbírkou obrazů?

Mons Kallentoft se vrací s mrazivým příběhem o penězích, společenských vrstvách a moci. Podzimní vražda je třetí část jeho slavné řady s Malin Forsovou a potvrzuje Kallentoftovu pověst skvělého spisovatele.

 

Mons Kallentoft (nar. 1968) pracoval v reklamě a novinách, debutoval románem Pesetas. Za tuto knihu získal prestižní Katapultpriset za nejlepší švédský debut roku 2000. Napsal další dvě oceňované beletristické práce. Jeho čtvrtou knihou byl detektivní román Zimní oběť (2007; česky Host 2011) s hlavní hrdinkou kriminální inspektorkou Malin Forsovou. Ve Švédsku již vyšlo šest knih z této série. Práva na ni byla prodána do dvaceti zemí.

V nakladatelství Host již vyšlo:

Zimní oběť (2011), Letní smrt (2011)

Připravujeme: Jarní mrtví


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

K

20. 09. 2013

Ačkoliv jsem knihu nečetl na podzim, na konci jsem ji zhodnotil jako kvalitní čtení. Jediné výtky mám k následujícím věcem; (1) když jsem knihu před časem zakoupil, byla v palmknihách jediná dostupná ze série čtyř "ročních období" a během čtení se děj dost často odvolává na "to co se stalo minulého jara", obrázek o tom, co se tehdy skutečně stalo si člověk udělá, až po dočtení (s velikým otazníkem, bylo-li to skutečně tak). Proto bych asi zvážil, není-li lepší číst knihy v jiném pořadí. (2) Další výtka směřuje na styl vyprávění, velmi velmi krátké věty, chvílemi až heslovité vyprávění, ale zvykne-li si člověk na to, četba je plynulá.


Doporučujeme