Komisař Joona Linna si myslel, že už má to nejhorší za sebou, přitom všechno teprve začíná…

Policisté objeví v bytě na předměstí Osla tělo mrtvého muže. Z toho, co najdou v mrazáku, jsou v šoku. Zavražděný byl vykradač hrobů, sběratel trofejí a kanibal. Jednou z trofejí je i lebka Summy Linnové, Joonovy manželky.

O několik dní později požádá švédskou policii o pomoc německá komisařka. V kempu nedaleko Rostocku byl zavražděn sexuální násilník.

Joona záhy pochopí, že zdánlivě náhodnou souvislost mezi oběťmi nemůže ignorovat – stopy vedou k někomu, kdo má být již dávno mrtvý.

----

Kepler objevil přímou linku do nejtemnějších zákoutí lidské duše.
- Lev Grossman, Time

Dravý vypravěčský styl, jenž vás zahalí do pláště temnoty.
- Daily Mail

Jestliže existuje nějaká kriminální série, která se dokáže přiblížit Miléniu Stiega Larssona ve vykreslení postav a v poutavosti děje, pak je to tahle. Kepler v Joonovi Linnovi stvořil fenomenálního hrdinu, který využívá své intuice, strategických schopností i osvěžující zranitelnosti v boji s nepřítelem tak podmanivým a rafinovaným, jako byl sám Hannibal Lecter.
- Booklist

Překladatel: Karolína Kloučková
Kategorie: Severské krimi
Počet stran: 509
Nakladatel: Host
Série: Joona Linna
Díl: 7.
Rok vydání: 2018
Jazyk: Český
ISBN tištěné knihy: 978-80-757-7782-9
Dostupný formát: epub, pdf, mobi

E-knihy snadno a bez čekání
Jak číst e-knihy

E-knihy lze číst na čtečkách, běžných smartphonech, tabletech i počítačích. Více info v našem průvodci světem e-knih.

Na čem číst e-knihy

E-knihy nabízíme ve formátech epub, mobi a pdf. E‑knihy lze číst na většině běžných multimediálních zařízeních, kde je instalovaná software čtečka, či aplikace podporující zmíněné formáty. Zdali je e-kniha ve všech formátech záleží výhradně na nakladateli.

E-knihy lze číst na
 • smartphonech Android nebo iOS
 • tabletech
 • stolních počítačích
 • speciálních čtečkách e-knih (Pocket Book, Kindle, atd.)
Stažení e-knihy do vašeho zařízení
 • systém vás během nákupu vyzve k založení účtu a automaticky vytvoří vaši knihovničku
 • jakmile dokončíte nákup a proběhne platba, e‑kniha se objeví ve vaší knihovničce
 • v knihovničce kliknete na formát, který požadujete stáhnout a e‑kniha se stáhne do vašeho zařízení
 • z knihovničky můžete rovněž e-knihy zasílat rovnou do vaší čtečky. Proces odeslání naleznete v naší nápovědě
Co je to knihovnička
 • knihovnička je užitečný nástroj ke stahování, vyhledávání a organizaci e-knih i audioknih
 • knihovničku získáte zdarma při registraci
 • najdete ji po přihlášení v pravém horním rohu
Platíte rychle a bezpečně
převodem visa mastercard paypal
Jak u nás zaplatíte? Online platba kartou - nejoblíbenější metoda
 • lze hradit e-knihy, audioknihy i tištěné knihy, karty Visa, Master Card, Maestro, e-zboží ihned ke stažení  fyzické  expedujeme do 24 hod
 • bez poplatku
Platba expresním převodem 
 • lze hradit e-knihy, audioknihy i tištěné knihy, podporují jen některé banky, okamžitá platba, zboží ihned zpřístupněno expedici
 • bez poplatku
Platba běžným převodem
 • lze hradit pouze e-knihy, audioknihy, dárkové poukazy
 • platbu nutno provést manuálně na č. účtu a s  var. symbolem
 • platba připsána za 1-3 dny
 • ihned po připsání platby expedujeme
 • bez poplatku
PayPal
 • mezinárodní platební systém Paypal napojený na tisíce e-shopů
 • transakce probíhá okamžitě
 • pomáhá řešit i reklamace plateb
 • bez poplatku
Dobírka
 • lze hradit pouze fyzické produkty - tištěné knihy
 • platba až přímo u kurýra při převzetí zásilky
 • 39 Kč, při objednávce od 699 Kč ZDARMA
Proč nakupovat na Palmknihách

Čtenařské recenze

Nezávislé recenze čtenářů Palmknih a Databáze knih

84%
2083 hodnocení
Nezávislé hodnocení
 • součet čtenářských hodnocení z nezávislého portálu Databázeknih.cz a e-shopu Palmknihy.
 • jednotlivá hodnocení a recenze naleznete v příslušných záložkách.

Celkové hodnocení Palmknihy 100%

Marie Valášková
27.11.2018

Další pokračování série s Joonou Linnou, Sagou Bauerovou a dalšími členy vyšetřovacího týmu. "Prolog Světlo z bílé oblohy obnažuje svět v jeho nejodkrytější bezcitnosti. Tak jej musel spatřit biblický Lazar, když vyšel z jeskyně..." Nález lebky mrtvé manželky Joonu usvědčí v podezření, že Jurk Walter nezemřel, ale žije. Všichni jsou přesvědčeni, že Linna ztrácí rozum, že se mýlí. Vždyť Saga Jurka Waltera zabila, našel se i jeho prst. Joona, ale věří sám sobě asvému přesvědčení. Pošle zprávu Lumi, zajede za Valérií a chce ji přesvědčit, aby s ním odešla. Valérie to odmítne, stejně jako Saga necítí potřebu schovat svoji sestru Pellerinu a otce. Saga dokonce nepřesvědčí ani své nadřízené, že Valérie by měla dostat policejní ochranu - a pak dostanou události rychlý spád. Najednou nikdo nepochybuje, že Joona měl pravdu a že Jurek přežil a za svého mrtvého bratra si našel nového pomocníka. Joona a Lumi odjedou do své připravené skrýše, kde jsou schováni a stále ale musí hlídat okolí. Lumi nesmí ani dát vědět svému příteli do Francie, že je v pořádku. Lumi se nechce skrývat, hádá se s otcem a Joona nakonec podlehne a vrací se do Švédska, zjistit, co se děje a pomoct nalézt Jurka. Jurek zatím ale unesl otce Sagy, podařio se mu najít i Pellerinu a unést ji a také unesl a schoval Valérii. Linna ví, že je zase ne všechno sám ....má strach, že Jurek vypátrá i jeho dceru. Jak jsme si již zvykli u tohoto autora - Larse Keplera - při čtení je nejlepší si vzít dovolenou, vypnout relefon a jen číst. V normálním pracovním procesu, tak alespoň nastavujete noci a o víkendu nic neuděláte.... S Jurkem Walterem jsme se setkali už v minulých dílech - je to zvláštní člověk, který se už jako dítě setkal s válkou, se zabijením - bojival jako dětský voják a násilí se mu nevyhýbalo ani později. Měl bratra dvojče a vztah s bratrem v sobě také skrývá řešení, kde ukrývá své zaživa pohřbené oběti. Úžasná je postava sestry Sagy - Pellerina - dvanáctoletá dívenka s Downovým syndromem. Holčička, která i přes tento handicap je velmi bystrá a statečná. Pellerina je bytost, od které bychom se měli učit všichni. A tento fakt je běžný i v normálním životě, nejen v tom literárním - postižení lidé nám často ukazují, jak se máme radovat ze života, jak často řešíme malichernostu a že život je krásný i s problémy....

Marie Valášková
11.12.2018

Pokračování série s Joonou Linnou, Sagou Bauerovou. Nález lebky mrtvé manželky Joonu usvědčí v podezření, že Jurek Walter nezemřel, ale žije. Všichni jsou přesvědčeni, že Linna ztrácí rozum, že se mýlí. Vždyť Saga Jurka Waltera zabila, našel se i jeho prst. Joona, ale věří sám sobě a svému přesvědčení. Pošle zprávu Lumi, zajede za Valerií a chce jí přesvědčit, aby s ním odešla do úkrytu. Valerie to odmítne, stejně jako Saga necítí potřebu schovat svoji sestru Pellerinu a otce. Saga dokonce nepřesvědčí i své nadřízené, že Valerie by měla dostat policejní ochranu - a pak dostanou věci rychlý spád. Najednou nikdo nepochybuje, že Joona ěl pravdu a že Jurek přežil a za svého mrtvého bratra si našel náhradu. Někoho, kdo slepě poslouchá jeho příkazy a jedná...

Ostatní také čtou

O čem se mluví

Nově také tištěné knihy

Online knihkupectví Palmknihy vám nyní nabízí také tištěné knihy. Vaše oblíbené tištěné tituly obvykle expedujeme do 24 hodin.

Doručení ZDARMA při nákupu nad 699 Kč
Heureka vítěz zábava a volný čas Heureka vítěz knihy a e-čtení

Už více než 20 let si k nám chodíte pro napětí, fantazii, lásku i pro nové vědomosti. Děkujeme!