Stín mrtvého

Josef Pecinovský

69 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Sci-fi
  Počet stran: 264
  Nakladatel: Epocha
  Rok vydání: 2009
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi
  První příběh z tohoto souboru, Stín kobry, se odehrává v blízké budoucnosti, kdy mafiánské praktiky patří k běžným normám a kdy zdejší vládci mohou bezmocné oběti proměnit v nehmotné, ale všudypřítomné stíny. Děj druhé novely, Zabít mrtvého, je naopak zasazen do paralelního světa, kde se lidé dožívají stovek let, protože mohou absolvovat desítky reinkarnací, přičemž ihned po zrození musí zlikvidovat staré tělo. Ale co se stane, když se takový již téměř mrtvý vzepře svému osudu? Josef Pecinovský (1946), v osmdesátých letech jeden z nejpopulárnějších autorů české fantastiky, se v posledních několika letech opět vrací na literární kolbiště. Základ jeho tvorby tvoří pochmurné dystopické příběhy plné akce, z nichž nejvýznamnějšími se staly povídka Házím ti laso, kamaráde (1990) a román Plástev jedu (1990), jehož reedici přinesla před nedávnem Edice Pevnost. Poprvé kompletní zde také vyšla tetralogie Kroniky nové Země (1991–2008), napsaná v intencích dobrodružné space opery.

Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Lubomír

15. 03. 2012

První příběh - Stín kobry mi připomněl starou dobrou Plástev plnou jedu. Tak jako ona obsahuje zajímavé nápady (např. přeměna ve stíny pomocí stínovky) a obstojnou porci napětí. Úroveň druhého příběhu mi připadala o něco slabší. Každopádně se kniha jako celek dobře čte a nudit se u ní rozhodně nebudete.

Martin

01. 09. 2012

Už jsem přečetl dost sci-fi, ale s podobným originálním námětem/nápadem jsem se ještě nikdy, nikde ani náznakem nesetkal, což musím náležitě ocenit. http://fanzine.topzine.cz/recenze-v-knize-stin-mrtveho-vykresal-josef-pecinovsky-maximum


Doporučujeme