199 Kč

Kategorie: Sci-fi
Počet stran: 550
Nakladatel: Host
Série: The Divine Cities
Díl: 2.
Rok vydání: 2017
Jazyk: Český
Dostupný formát: epub, pdf, mobi

Město Voortyaštan kdysi bývalo sídlem bohyně války a smrti, líhní hrůzostrašných nadpřirozených bojovníků, kteří rozsévali smrt a podrobili si miliony lidí. Dnes je bohyně mrtvá a město leží v troskách.

Není proto divu, že generálka Turyin Mulagheshová — prostořeká hrdinka bitvy v Bulikově a údajná válečná zločinka — je vyslána právě tam. Ve Voortyaštanu má počítat dny do důchodu a upadnout v zapomnění. Přinejmenším je to dokonalá krycí historka.

Pravda je taková, že generálka byla ještě jednou, naposledy, povolána do služby, aby prošetřila objev, který může změnit svět — nebo ho zničit.

Problém je v tom, že si tahle stará vojačka není jistá, jestli ještě má na to být hrdinkou.

-----

Obdivuhodně dobré… Hluboký, silný román, který stojí za několikeré přečtení. - Publishers Weekly

 

Bennett skvěle navazuje na bohatě vykreslený svět představený v prvním díle série a servíruje nám porci fantasy a dobrodružství, okořeněnou zdravým smyslem pro humor a zalitou pořádnou dávkou násilí. - Library Journal

 

Město mečů vtáhne čtenáře do fiktivního světa a zároveň je přinutí k nesmlouvavému pohledu na ten skutečný. - Booklist

 

Robert Jackson Bennett (nar. 1984) je oceňovaný americký autor science fantasy. Narodil se v Louisianě a vyrostl v Texasu, v současnosti žije s manželkou a synem v texaském Austinu. Je dvojnásobným držitelem ceny Shirley Jackson Award, a to za prvotinu Mr. Shivers (2010) a knihu American Elsewhere (2013). Za román The Company Man (2011) získal ocenění Edgar Award v kategorii nejlepší kniha vydaná v paperbacku. Město schodů (2014) je jeho nejnovější román.

 


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Zuzana Malá

21. 10. 2017

Město mečů si musíte přečíst. Je to neuvěřitelně živě a detailně, ale ne přehnaně, vykreslená urban fantasy, která čerpá z nadpřirozena v zastoupení božské moci. Stejně jako první díl, i druhý mě naprosto nadchl. Autorův styl psaní totálně zbožňuji a nejen to. Jeho svět je vykreslen tak, že si ho dokážete představit a téměř se ho dotknout či do něj ve své fantazii vstoupit, postavy nejsou vůbec ploché a vy cítíte, že s nimi můžete vést plnohodnotnou konverzaci a budete přesně vědět, co by vám odpověděly, jelikož tak moc dobře jsou charaktery vykresleny. Vážně, tuhle sérii si musíte přečíst, jelikož ji jako divá moc moc doporučuji. Co se mě týče, já nyní už jen mohu čekat na překlad třetího a zároveň posledního titulu a věřte mi, že se nemohu dočkat! http://malousesvetknih.blogspot.cz


Doporučujeme