Dlouhá cesta na malou, rozzlobenou planetu

Becky Chambersová

199 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Sci-fi
  Počet stran: 496
  Nakladatel: Host
  Série: Poutníci
  Díl: 1.
  Rok vydání: 2017
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  Vesmír se možná zdá nekonečný, ale lodě jím putující můžou být tísnivě malé.

  Když se Rosemary Harperová připojí k posádce Poutníka, příliš toho neočekává. Touží jen po nenápadném, pokojném místě, které by mohla na chvíli nazývat domovem, a po úniku od problematické minulosti. A přesně takové útočiště jí Poutník nabízí. Život na palubě lodi je sice trochu chaotický, ale jinak vcelku poklidný.

  Až do doby, kdy posádka dostane životní nabídku: vybudovat hyperprostorový tunel na vzdálenou planetu a zajistit si tak na několik dalších let pohodlné živobytí — pokud ovšem přežijí dlouhou cestu mezihvězdným prostorem, aniž dojde k ohrožení některého z křehkých spojenectví, jež udržují galaxii v klidu.

  Potíž je v tom, že Rosemary není na palubě jediná, kdo skrývá nějaké tajemství…

  Becky Chambersová vyrůstala v rodině se silným zájmem o kosmické vědy a umění. Živila se mimo jiné tvorbou technické dokumentace, jako barmanka nebo asistentka produkce. Její první román Dlouhá cesta na malou, rozzlobenou planetu (2014) získal nominace například na ceny Arthur C. Clarke Award (2016), Kitschies (2014) a Baileys Women’s Prize for Fiction (2016). Druhý díl série Poutníci A Closed and Common Orbit (2016; česky vyjde na jaře 2018) byl nominován na cenu Hugo. Autorka žila ve Skotsku a na Islandu, v současnosti pobývá v rodné Kalifornii.


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme