Číst hned

Dostupné formáty
a ukázky

189 Kč

Žánr: Sci-fi
Počet stran: 342
Nakladatel: FANTOM Print
Série: Devět dní
Díl: 1.
Rok vydání: 2017
Jazyk: Český

Ona utíká, on má za úkol ji chytit. Když ji chytí, ona zemře. Když mu uteče, on bude za své selhání popraven. Akční dystopický román.

Věřit a nepochybovat. Lee Parker věří, Sera Trantorová věří – pouze každý něčemu jinému. Vleklé války nejen že měly fatální dopad na tvář přírody, ale rozdělily lidstvo na dva nesmiřitelné tábory. Životním krédem kněžích je askeze. Hlavními hodnotami jsou čistota, zbožnost a také absence citu. Proti této nesmyslné víře stojí Povstalci, kteří bojují za návrat původního světa. A jejich přesvědčení je neméně houževnaté, jak brzy na vlastní kůži pocítí Parker, nejlepší voják z elitní jednotky Jestřábů a vykonavatel kněžské vůle, který má jasný úkol: přivést do Citadely Povstalkyni Seru živou. Ovšem ani Seřiny pevně vštěpované morální zásady nezůstanou ušetřeny tvrdé zkoušky. Brzy však oba shledají, že uprostřed nezmapované divočiny budou muset čelit novému nebezpečí – záhadnému atmosférickému jevu známému jako Růžová bouře, z jejíchž purpurových blesků dosud nevyšel nikdo živý. Budou Sera s Leem první a budou to ještě vůbec oni? Otočil se snad svět naruby, nebo byl takový i předtím? Dva úhly pohledu, dvě přesvědčení. A pravda ukrytá někde úplně jinde.

Více informací můžete zjistit na webu autorky: devetdni.cz


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

08. 11. 2017

Tohle si prostě musíte a chcete přečíst! Je to neuvěřitelně napínavé, akční, nevyzpytatelné, nepředvídatelné, plné zvratů, intrik a tajemství. Snad poprvé ve svém životě jsem hrozně moc ráda, že jsem dala šanci české tvorbě. Věřím, že si také zamiluje prostředí, které sice není úplně originální či nové pro čtenáře sci-fi, ale to mu vůbec neubírá na kráse. Dále doufám, že vás děj také vtáhne a už nepustí do samotného konce a že budete hlavním hrdinům držet palce a přát jim co nejméně kulek v těle. Samotný konec knihy je otevřený, což mi taktéž způsobilo menší/vetší šok, ale jak jsem se již informovala, velká část druhého dílu je již napsána a já se už teď nemohu dočkat dalšího dobrodružství Sary a Leea!

12. 11. 2017

Pecka. Přečteno během neděle. Perfektní svět, postavy, skvěle popisované bojové scény, parádně rozložený děj, který ani chvíli nenudil a pěkne gradoval. Ani se mi nechce věřit, že je to prvotina. Těším se na další knížky autorky.

kateřina

13. 11. 2017

Parádní knížka! Čtivá, akční, s nápaditým příběhem a přitažlivým prostředím a uspořádáním společnosti. S postavami mi bylo dobře a fandila jsem jim. Popisy bojů, akce a zápletka - naprosto precizní. Vymyšlený svět – paráda. Náboženství – luxus. Těším se na další díly.

Kateřina

15. 11. 2017

Od začátku do konce si kniha drží vysoko nasazenou laťku a všechna očekávání, která jsem měla, byla naplněna. Zklamání mohla přinést snad jen romantická linie, která některým nemusí být po chuti a může se zdát předvídatelná. Z mého pohledu tak nepůsobila, děj doplňovala a dodávala mu další rozměr a lidskou uvěřitelnou linii. Rozhodně nelituji, že jsem po knize sáhla a vybočila tak ze svých obvyklých žánrů. Celá recenze k přečtení na vendi13.blogspot.cz

12. 12. 2017

Ctu scifi, fantasy a mystery literaturu uz 27 let ale uz dlouho mne zadne knížky nezaujaly tak jako tyto dva dily Naslouchace. Precteny za dva dny. Muzu jen doporucit.????

Ondrej

09. 01. 2018

dal jsem na recenze zde. a si zacinam myslet, ze je psali stejni lide, co jsou v podekovani autorky. nijak originalni love story v nejakem...postapo svete? ale tak hloupe popsany, ze me vlastne ani nezajima, co se stalo a co je duvodem. a zvraty tak hloupe, ze i teletubies jsou proti tomuto dilku vrchol akcni fantastiky.

Lucie

26. 01. 2018

Výborná kniha z tak trošku apokalyptického světa. Dovedně popsané scény i situace. Hlavní postavy charakterově odlišné a přitom ve skvělé spolupráci. Kniha měla i pár mezer a ocenila bych více informací, ale rozhodně stojí za přečtení... http://lucy-lillianne.blogspot.cz/2017/11/devet-dni-recenzni-e-kniha.html

Tery Jílková

27. 01. 2018

http://www.zapisnik-spisovatelky.cz/devet-dni-recenzni-e-kniha/ Kniha byla super, u mě předčila i leckteré zahraniční fantasy. Tohle by si prostě fanoušci fantasy měli přečíst!


Doporučujeme