Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

189 Kč

Žánr: Sci-fi
Počet stran: 342
Nakladatel: FANTOM Print
Série: Devět dní
Díl: 1.
Rok vydání: 2017
Jazyk: Český
Dostupný formát: epub, mobi

Ona utíká, on má za úkol ji chytit. Když ji chytí, ona zemře. Když mu uteče, on bude za své selhání popraven. Akční dystopický román.

Věřit a nepochybovat. Lee Parker věří, Sera Trantorová věří – pouze každý něčemu jinému. Vleklé války nejen že měly fatální dopad na tvář přírody, ale rozdělily lidstvo na dva nesmiřitelné tábory. Životním krédem kněžích je askeze. Hlavními hodnotami jsou čistota, zbožnost a také absence citu. Proti této nesmyslné víře stojí Povstalci, kteří bojují za návrat původního světa. A jejich přesvědčení je neméně houževnaté, jak brzy na vlastní kůži pocítí Parker, nejlepší voják z elitní jednotky Jestřábů a vykonavatel kněžské vůle, který má jasný úkol: přivést do Citadely Povstalkyni Seru živou. Ovšem ani Seřiny pevně vštěpované morální zásady nezůstanou ušetřeny tvrdé zkoušky. Brzy však oba shledají, že uprostřed nezmapované divočiny budou muset čelit novému nebezpečí – záhadnému atmosférickému jevu známému jako Růžová bouře, z jejíchž purpurových blesků dosud nevyšel nikdo živý. Budou Sera s Leem první a budou to ještě vůbec oni? Otočil se snad svět naruby, nebo byl takový i předtím? Dva úhly pohledu, dvě přesvědčení. A pravda ukrytá někde úplně jinde.

Více informací můžete zjistit na webu autorky: devetdni.cz


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Zuzana Malá

05. 05. 2019

Tohle si prostě musíte a chcete přečíst! Je to neuvěřitelně napínavé, akční, nevyzpytatelné, nepředvídatelné, plné zvratů, intrik a tajemství. Snad poprvé ve svém životě jsem hrozně moc ráda, že jsem dala šanci české tvorbě. Věřím, že si také zamiluje prostředí, které sice není úplně originální či nové pro čtenáře sci-fi, ale to mu vůbec neubírá na kráse. Dále doufám, že vás děj také vtáhne a už nepustí do samotného konce a že budete hlavním hrdinům držet palce a přát jim co nejméně kulek v těle.


Doporučujeme