Laskavé pohádky z 21. století

Jindřich Malšínský

90 Kč

Žánr: Pohádky pro školáky do 9 let
Počet stran: 144
Nakladatel: Žár
Rok vydání: 2018
Jazyk: Český
Dostupný formát: epub, pdf, mobi

Laskavost – jedna z nejkrásnějších lidských vlastností, která je od jejích příjemců občas považována za samozřejmost. Lidé se ovšem nerodí dobří, zlí, závistiví, ani laskaví. Jejich osobnost je vytvářena postupně a ovlivněna dějem a prostředím, ve kterém se malý človíček nachází. Pan Jindřich Malšínský se v tomto díle zaměřil na lidské hodnoty, které dělají naši Zemi krásnější.

Kniha čítající deset příběhů popisuje situace a životy různorodých bytostí – takových, které známe z běžného života, i takových, které známe jen z pohádek či lidových vyprávění, bajek a pověstí. Ačkoliv je každá pohádka naprosto odlišná, všechny mají jeden společný rys – něžně sdělují, jak je důležité, aby se ve světě, který každým rokem prožívá změny, zachovaly tradiční kvality.

Příběhy rovněž nabízí malým posluchačům nahlédnutí do dob, kdy jejich babičky a dědečkové byli dětmi, jakým stylem jim byly vyprávěny pohádky
a jak nakládali s volným časem. Díky tomu má kniha i vzdělávací charakter. A to jistě ocení mnoho dalších generací čtenářů.


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit