• -40%

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Podnikání pro bohémy

Tom Hodgkinson

199 119 Kč

Akce končí za 00:00:00

  Formát titulu:
  Kategorie: Ekonomie, business, management
  Počet stran: 232
  Nakladatel: Jota
  Rok vydání: 2017
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, mobi

  Tom Hodgkinson se naučil, jak podnikat, a to zrovna nikoli tím nejjednodušším způsobem, ale na základě pracně získané vlastní zkušenosti. Ze čtyřhodinového pracovního nasazení, kdy se jako spisovatel na volné noze živil psaním knih, se vrhl do podnikání, které obnášelo čtrnáct hodin dřiny denně: provozoval knihkupectví, kavárnu a organizoval vzdělávací kurzy. Z tohoto propagátora pohodového životního stylu se najednou stal neurotický cholerik: hulákal na zaměstnance, hádal se se zákazníky a potýkal se s finančním úřadem.

  V knize Podnikání pro bohémy se Tom Hodgkinson podělí se čtenáři o své zkušenosti, které během této nelehké cesty nasbíral. Nabízí praktické rady, popisuje komické situace a seznamuje nás se všemi nástroji, jichž je zapotřebí k tomu, abychom mohli přetavit svůj talent do ziskového a zároveň zábavného podnikání. V knize se dozvíme vše od marketingu přes účetnictví až k nutnosti delegovat úkoly na spolupracovníky. Tento základní průvodce pro všechny z nás, kdo usilují o větší svobodu v pracovním životě, nezapomíná ani na umění přesvědčovat a vyjednávat a nabízí návod na to, jak neztratit hlavu, když se člověk ocitne v situaci, kdy mu přes ni začíná přerůstat stres.

  Každý by měl pracovat sám na sebe. Ale co taková svoboda obnáší?

  Užívejte si a přitom vydělávejte peníze

   

  ***

   

  Tom Hodgkinson je zakladatel a šéfredaktor časopisu Idler (Lenoch) a úspěšný autor knih Líný rodič, Jak být línýJak být volný a Staré dobré časy, které vyšly česky v Nakladatelství JOTA.

  V roce 2011 se se svou partnerkou Victorií pustil do provozování Lenochovy akademie filozofie, hospodaření a veselí, kde nabízí prezenční i internetové kurzy pokrývající nejrůznější humanitní obory i praktické dovednosti od filozofie, zpěvu a hraní na ukulele až po lekce podnikání.

  Další informace, novinky a komentáře z Lenochova světa se pravidelně každý týden objevují na stránce idler.co.uk.

   

  ***

   

  „Skvostná kniha. Velice čtivá a užitečná pro všechny, kdo se rozhodují k tomu, že učiní zásadní krok a začnou řídit svůj vlastní osud.“
  Luke Johnson, bývalý předseda správní rady britské veřejnoprávní televize Channel 4  a společnosti Pizza Express

   

  „Je možné vydělávat, zatímco člověk spí? Samozřejmě že ano, a tato kniha vám poskytne pár nápadů, jak na to.“
  James Reed, předseda správní rady společností Reed Group

   

  „Nepostradatelná publikace pro ty z nás, komu se začínají klížit oči už při samotné myšlence na výkazy.“
  Dominic West, herec a režisér


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme