Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Pište správně česky – poradna šílených korektorů (nové, rozšířené vydání)

Dalibor Behún, Petr Behún

249 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Literatura faktu, učebnice
  Počet stran: 384
  Nakladatel: Zoner Press
  Rok vydání: 2015
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, mobi

  Bestsellerová Poradna šílených korektorů v novém, rozšířeném vydání!

  Bolí vás hlava z toho věčného přemýšlení, kde ve větě napsat čárku? Jste v pokušení házet si mincí pokaždé, když narazíte na dilema „mě/mně“? Bojujete s předponami „s“ a „z“? Je pro vás noční můrou psaní velkých písmen? Nebo byste se před kamarády rádi pochlubili dokonalým tvořením přechodníků? Ať už je to jakkoli, věříme, že si Poradnu šílených korektorů oblíbíte.

  Nové, rozšířené vydání této praktické příručky je určené všem, kdo chtějí psát správně, čtivě, hezky a s chutí. Ambicí autorů nebylo popsat veškeré jazykové jevy, se kterými se pisatelé českých textů mohou setkat. Zaměřili se na ty oblasti, ve kterých se často chybuje, a existující pravidla se snažili předložit stručnou a srozumitelnou formou.

  Nepříliš oblíbené suchopárné definice v co největší míře ustoupily konkrétním a snadno pochopitelným příkladům, které nezřídka vycházejí přímo z korektorské praxe autorů. Věříme, že se pro vás tato kniha stane užitečným a spolehlivým pomocníkem, který bude stát na vaší straně, až vám snad čeština nastaví svou odvrácenou tvář.


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme