Mýtonoši

Tracy Deonnová
Skladem > 10 ks
vázaná s přebalem
Expedujeme ještě dnes
Po smrtelné nehodě své matky už šestnáctiletá Bree Matthewsová nechce mít nic společného s domem, kde vyrůstala a který je plný vzpomínek. Rezidenční program pro nadané středoškoláky na Severokarolinské univerzitě vypadá jako dokonalý únik - dokud první noci v kampusu není Bree svědkem magického útoku. Létající démon, který se krmí lidskou energií. Tajná společnost lidí, kteří si říkají mýtonoši, studenti, kteří démony loví. A taky záhadný mág, který si říká merlin, co se neúspěšně pokusí Bree vymazat paměť. Jeho pokus však probudí Breeinu jedinečnou magii i pohřbené vzpomínky - té noci, kdy její matka zemřela, byl v nemocnici někdo jiný, kdo si říkal merlin. Teď když Bree ví, že je na matčině smrti víc, než prohlašovala policie, udělá cokoli, aby zjistila pravdu - i kdyby to mělo znamenat, že se sama infiltruje mezi mýtonoše a stane se jedním ze zasvěcenců. Na svou stranu dostane také odpadlického mýtonoše Nicka, který nemá spolek o nic radši než ona, a jejich spojenectví je vtáhne hlouběji do tajemství společnosti - a také blíž k tomu druhému. Ale když jí mýtonoši odhalí, že jsou potomky rytířů krále Artuše, a vysvětlí, že se blíží magická válka, Bree se musí rozhodnout, jak daleko kvůli pravdě zajde a jestli by měla své schopnosti použít ke zničení spolku - nebo se k němu připojit.
Překladatel: Tereza Schlöglová
Kategorie: Beletrie pro děti
Počet stran: 584
Nakladatel: Cooboo
Rok vydání: 2021
Typ vazby: vázaná s přebalem
Jazyk: Český
ISBN tištěné knihy: 9788076613225

Možnosti doručení a plateb
Knihy vám doručíme v pořádku a včas
zasilkovna dpd pošta balikovna
Možnosti doručení
 • Poštovné ZDARMA při objednávce nad 399 Kč pro všechny dopravce.
 • Objednávky expedujeme obvykle do 24 hodin.
Doručení na odběrné místo od 39 Kč
 • Zásilkovna + 6 000 výdejen
 • Balík Do Balíkovny + 2 000 výdejen
 • DPD Pickup + 1 200 výdejen
 • Balík Na poštu + 3 000 výdejen
Doručení na vaši adresu od 89 Kč
 • Balík Do ruky - zásilku lze sledovat
 • DPD kurýr - zásilku lze sledovat
Platíte rychle a bezpečně
převodem visa mastercard paypal
Jak u nás zaplatíte? Online platba kartou - nejoblíbenější metoda
 • lze hradit e-knihy, audioknihy i tištěné knihy, karty Visa, Master Card, Maestro, e-zboží ihned ke stažení  fyzické  expedujeme do 24 hod
 • bez poplatku
Platba expresním převodem 
 • lze hradit e-knihy, audioknihy i tištěné knihy, podporují jen některé banky, okamžitá platba, zboží ihned zpřístupněno expedici
 • bez poplatku
Platba běžným převodem
 • lze hradit pouze e-knihy, audioknihy, dárkové poukazy
 • platbu nutno provést manuálně na č. účtu a s  var. symbolem
 • platba připsána za 1-3 dny
 • ihned po připsání platby expedujeme
 • bez poplatku
PayPal
 • mezinárodní platební systém Paypal napojený na tisíce e-shopů
 • transakce probíhá okamžitě
 • pomáhá řešit i reklamace plateb
 • bez poplatku
Dobírka
 • lze hradit pouze fyzické produkty - tištěné knihy
 • platba až přímo u kurýra při převzetí zásilky
 • 39 Kč, při objednávce od 399 Kč ZDARMA
Proč nakupovat na Palmknihách

Čtenařské recenze

Nezávislé recenze čtenářů Palmknih a Databáze knih

96%
21 hodnocení
Nezávislé hodnocení
 • součet čtenářských hodnocení z nezávislého portálu Databázeknih.cz a e-shopu Palmknihy.
 • jednotlivá hodnocení a recenze naleznete v příslušných záložkách.

Celkové hodnocení Databazeknih 96%

Čtenářská recenze
24.11.2021

Na Mýtonoše jsem se neskutečně noc těšila a bylo na co! Tohle je tak skvělá knížka, která by rozhodně neměla uniknout vaší pozornosti. Celý svět skvěle funguje, postavy vás budou bavit, jednotlivé zvraty dávají smysl a všechno do sebe skvěle zapadá. Afroamerická kultura je tu skvěle vykreslená, stejně tak jako Artušovské legendy. Nejsem jejich velký znalec a stejně jsem neměla problém se zorientovat, což beru jako velký plus. I přesto, že je knížka dost tlustá mě ani jedna stránka nenudila a já se do příběhu ráda vracela, stále jsem chtěla vědět co bude dál a dál. Párkrát jsem se i zasmála a velmi pomalá a nevýrazná romantika se mi také moc líbila. Jediným mínusem pro mě je to, že jsem se do knížky prostě tolik nezažrala a čekala jsem ještě nějaký větší bum. Většinu ze zvratů, včetně toho posledního jsem odhadla pár odstavců předtím než se staly, což mě mrzelo. Jinak je ale knížka skvělá, rozhodně dosáhla mých očekávání a já se moc těším na pokračování, protože tohle byla bomba.

Čtenářská recenze
24.11.2021

V poslední době jsem si velmi oblíbila knihy, které spojují dávnou minulost a současnost. Tato kniha patří mezi ně, právě díky spojení současného světa s legendou o Artušovi. Celý děj se odehrává v univerzitním kampusu a jeho okolí. Ač se v příběhu nepodíváme příliš daleko, budete mít po dočtení pocit, jako byste kampus skutečně navštívili a znali každou jeho tajnou chodbu. Do příběhu zasahuje mnoho postav a je poměrně těžké se v tom zpočátku zorientovat. Doporučuji proto při čtení sáhnout i po tužce a papíru. ️ Rozhodně vám to ušetří mnoho bloumání mezi postavami a jejich postavením. Hlavní postavy – Bree, Nick a Selwyn mají každý to svoje. Bree je chytrá, přemýšlivá a bojovná hlavní hrdinka, která si jde za svým cílem. Pro mě rozhodně velká sympaťanda. Díky ní také autorka odkrývá rasové rozdíly a ukazuje pohled na narážky svěřující na její kořeny. Velké plus! ️ Oproti tomu Nick mi přišel poměrně plochý a všechno kolem něj se mi zdálo až příliš jednoduché a snadné. Bohužel k tomu patří i vytvoření vztahu s Bree. Ten vznikne jako kdyby lusknutím prstu. Z ničeho. A najednou tu prostě je?! Autorka má v knize mnoho prostoru, ale romantická linka jej nedostala. Selwyn mi z počátku nebyl vůbec sympatický. Ke konci knihy se to však s rozvíjejícími se vztahy začalo měnit a mě byla jeho postavy mnohem bližší. Čím více z jeho minulosti autorka odkryla, tím více mě jeho postava bavila. A hodně tomu napomohl i rozvíjející se vztah mezi ním a Bree. Trochu mě mrzelo, že bylo zhruba od poloviny knihy jasné, jakým směrem se autorka ubírá. I přesto to však knize neubralo na napětí. A o chybějící překvapení se zápletkou se rozhodně postará naprostý konec knihy, který vám nedá spát. Doufám tedy, že se společně s @books_with_whale dočkáme další knihy a třeba i toho našeho smyšleného romantického trojúhelníku. Ten by totiž romantické lince v knize opravdu bodnul! Za mě je to 4/5. ⭐ Těším se na další díl.

Ostatní také čtou

Kniha jako dárek pro každého

Vyberte knihu, e-knihu, audioknihu na míru pro vaše blízké.

 
Heureka vítěz zábava a volný čas Heureka vítěz knihy a e-čtení

Už více než 20 let si k nám chodíte pro napětí, fantazii, lásku i pro nové vědomosti. Děkujeme!