• -20%
kniha

Knihy Jakubovy

Olga Tokarczuková

499 399 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Historické romány
  Počet stran: 854
  Nakladatel: Host
  Rok vydání: 2016
  Rozměr: 231 - 163 - 68 mm
  Typ vazby: vázaná s laminovaným potahem a přebalem
  Jazyk: Český

  Rok 1752. Podolí, součást Polského království, území ležící na dnešní západní Ukrajině, oblast osídlená křesťany, židy i muslimy.

  Polskou společnost soužil rozkol mezi vládnoucím královským dvorem, venkovskou šlechtou a bezzemky, jejichž síla se v osmnáctém století začala naplno projevovat. Díky kvetoucímu obchodu s muslimským světem docházelo k bohaté kulturní výměně. Pozvolný hospodářský a morální úpadek však plíživě pronikal do všech pater společnosti, která se pokoušela nalézt viníka. Židé mezitím čekali na svou příležitost k emancipaci.

  Podstatná část příběhu se odehrává i v židovském městě Brünn, tedy v Brně, ale i v jiných středoevropských městech, takže se čtenáři nabízí zvláštní paralela se současným dramatickým střetem s jinými kulturami. Díky poutavému vyprávění Olgy Tokarczukové získáváme neodbytný pocit, že tento střet je v této části světa přítomen odpradávna.

  Román je obrazem dávného Polska, mocného a vlivného království na vrcholu své státnosti, ale zároveň těsně před pádem do osudové propasti zájmů sousedních mocností.


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit