Hodnocení z největšího nezávislého čtenářského portálu
90%
(34 Hodnocení)
Online knihkupectví Palmknihy vám jako jediný e-shop přináší nezávislé čtenářské recenze a hodnocení oblíbeného portálu Databazeknih.cz
Populární hodnocení
5.5.2026
4
Odpočinková queer romantika s nádechem baroka ... Tohle je na obálce knihy. A já snad poprvé dostala přesně to co bylo proklamováno.
Chvilinku mi trvalo se začíst ale to je tím, že jsem teď četla hodně akčních knih a tady to má prostě své tempo. Nečekejte žádné akční scény a zvraty ale přesto se toho bude dít tolik. Hlavně pro naše dvě hlavní postavy. Oba svým způsobem zlomení a rozbití. Přesto je v...
Odpočinková queer romantika s nádechem baroka ... Tohle je na obálce knihy. A já snad poprvé dostala přesně to co bylo proklamováno.
Chvilinku mi trvalo se začíst...
Odpočinková queer romantika s nádechem baroka ... Tohle je na obálce knihy. A já snad poprvé dostala přesně to co bylo proklamováno.
Chvilinku mi trvalo se začíst ale to je tím, že jsem teď četla hodně akčních knih a tady to má prostě své tempo. Nečekejte žádné akční scény a zvraty ale přesto se toho bude dít tolik. Hlavně pro naše dvě hlavní postavy. Oba svým způsobem zlomení a rozbití. Přesto je v knize tolik vtipných momentů a to uzdravování probíhá tak přirozeně.
Je to opravdu slow burn ale mě to tentokrát nevadilo. Je to daleko uvěřitelnější, než všechny rádoby romanťárny, kde hlavní hrdinka zvládne během jednoho dne zneužití a hned potom galaktické orgasmy s alfa samcem...
Cardan je prostě pusinka, má naloženo jen co je třeba. Ale se vším se popasuje s grácií a člověk má úplně pocit, že si ho chce adoptovat a pomuchlat.
Palo ... tady máme alfa samce převráceného úplně naruby. Je megaschopný strážce, úplný kus mramoru ... než k němu pronikne Cardanova laskavost a povaha.
Když se zamyslím více, tak v knize je tolik složitých témat a přesto vás to nesežvýká a nevyplivne úplně zničené.
A musím to napsat i když to většinou nechci hodnotit. V té knize nejsou žádné gramatické chyby ani překlepy! V posledních letech opravdu nevídaný jev. Celé je to napsané fakt moc moc dobře. Žádné opakující se pojmy, věty. Fakt radost se začíst.
A co mě nejvíc rozesmálo a zároveň dojalo:
Kníže znovu vážně přikývl a jeho tvář se vzápětí rozzářila širokým úsměvem: ,,A nech-ceš si mě... o-bej-mou?´´
Palovi poklesla brada, srdce se mu však rozeběhlo jako splašené.
Kdo četl tak víííííííííííí.
Číst více
Číst více
29.5.2026
1
Když jsem se před nějakou dobou dozvěděla že mají Kavalíři vycházet bylo mi jasné že hned jak to půjde tak si knihu koupím. Protože kníže se zlomeným srdcem, osobní strážce bez minulosti a baroko (takový bonus navíc je začínající česká autorka a jako ještě větší bonus beru překrásnou obálku) je prostě to pravé ořechové ;-) No a jak říct že to bylo ještě lepší než jsem čekala? Celé to bylo strašně hezké...
Když jsem se před nějakou dobou dozvěděla že mají Kavalíři vycházet bylo mi jasné že hned jak to půjde tak si knihu koupím. Protože kníže se zlomeným srdcem, osobní...
Když jsem se před nějakou dobou dozvěděla že mají Kavalíři vycházet bylo mi jasné že hned jak to půjde tak si knihu koupím. Protože kníže se zlomeným srdcem, osobní strážce bez minulosti a baroko (takový bonus navíc je začínající česká autorka a jako ještě větší bonus beru překrásnou obálku) je prostě to pravé ořechové ;-) No a jak říct že to bylo ještě lepší než jsem čekala? Celé to bylo strašně hezké sladké. Cardana i Pala jsem si neskutečně zamilovala. Jinak se mi líbilo že se příběh střídá z pohledu Cardana tak i Pala a čas od času i s pohledem jedné z vedlejších postav. Což se tady velmi povedlo a narozdíl od jiných knih mi to vůbec nevadilo a knihu to nijak nebrzdilo. Takže mně už nezbývá nic jiného než doufat že paní autorka ještě někdy něco napíše.
Číst více
Číst více