Hodnocení z největšího nezávislého čtenářského portálu
81%
(54 Hodnocení)
Online knihkupectví Palmknihy vám jako jediný e-shop přináší nezávislé čtenářské recenze a hodnocení oblíbeného portálu Databazeknih.cz
Populární hodnocení
18.10.2012
8
Hluboký zážitek. Jako vždycky.
Výpisek: „Nemyslím, že by církev dneška měla uzavírat podobné politické „Svaté aliance" – ani napravo, ani nalevo. Spíše by její snahou mělo být najít a přesvědčivě ukázat, že pro křesťanství v dnešní civilizaci existuje ještě jiná alternativa než se stát betonem bunkru neochvějných, nebo naopak ochotně se rozpustit v koktejlu multikulturality.
Volání po řádu a...
Hluboký zážitek. Jako vždycky.
Výpisek: „Nemyslím, že by církev dneška měla uzavírat podobné politické „Svaté aliance" – ani napravo, ani nalevo. Spíše by její...
Hluboký zážitek. Jako vždycky.
Výpisek: „Nemyslím, že by církev dneška měla uzavírat podobné politické „Svaté aliance" – ani napravo, ani nalevo. Spíše by její snahou mělo být najít a přesvědčivě ukázat, že pro křesťanství v dnešní civilizaci existuje ještě jiná alternativa než se stát betonem bunkru neochvějných, nebo naopak ochotně se rozpustit v koktejlu multikulturality.
Volání po řádu a pořádku se v době „prolínání světů" bude ozývat asi stále častěji. V této souvislosti mne napadá jedna scéna ze hry Karla Čapka Matka. Na otázku, co je to udělat pořádek, říká fašizující konzervativec Kornel: „Dát věci tam, kde byly", zatímco jeho bratr Petr, socialisticky radikál, tvrdí: „Dát věci tam, kde mají být." Matka má však jiné pojetí pořádku – pořádek znamená „dát věci tam, kde je jim dobře".
Nedělejme si pyšné iluze, že víme, kde věci mají být: neztrácejme čas marnými pokusy, dát je tam, kde byly, protože to už nejde (a navíc ani to už pořádně nevíme). Církvi by slušela mateřská moudrost: tiše, pokorně a vytrvale nacházet věcem (i lidem) místo, kde je jim opravdu dobře.“
Číst více
Číst více
10.2.2013
4
knihy p. profesora Halíka mám ráda, nedá se říct, že je dokážu číst jako ostatní knihy, troufám si říct, že je to studium knih, a k jedmotlivým myšlenkám se v knížce vracím
knihy p. profesora Halíka mám ráda, nedá se říct, že je dokážu číst jako ostatní knihy, troufám si říct, že je to studium knih, a k jedmotlivým myšlenkám se v knížce...
knihy p. profesora Halíka mám ráda, nedá se říct, že je dokážu číst jako ostatní knihy, troufám si říct, že je to studium knih, a k jedmotlivým myšlenkám se v knížce vracím
Číst více