109 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Klasická literatura
  Počet stran: 208
  Nakladatel: Leda
  Rok vydání: 2011
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  Vrcholné dílo z dob největšího flámu v dějinách USA, který Francis Scott Fitzgerald označil za „jazzový věk“ a sám do něj vydatně přispěl mnoha soukromými improvizacemi a pocity „ztracené generace“, přináší milostný příběh z lepší společnosti. Selfmademan Jay Gatz řečený Velký Gatsby i krasavice Daisy Buchananová pronikli v éře prohibice do těchto sfér každý po svém a tak se vyrovnávají i s novým životním stylem a břemenem americké „nevinnosti“. Nesoulad v jejich představách je leitmotivem románu, jenž přezkoumává romantický ideál mámivého „zeleného světla“ – oné „šílené, vzrušující budoucnosti, která před námi rok za rokem ustupuje“ – a posléze ho nemilosrdně obětuje na oltář mýtu o věčné lásce. Fitzgeraldovo působivé zpracování meziválečné podoby amerického snu přinášíme v novém, moderním překladu.


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Petr

21. 07. 2013

Knihu jsem si koupil, když jsem slyšel o filmu. A asi zůstanu u svého fantasy a scifi... Nebyla špatná, ale nebavila mě.

Jana

07. 09. 2013

Byla jsem tou knížkou nadšená. Dokáže vtáhnot do děje tak, že se vám zdá, že tam opravdu jste a všechno to vidíte. Popisy osob, míst a celkové atmosféry mě bavily. Cítila jsem se, jako bych ta místa znala a viděla ty lidi před sebou. Obvykle popisy nesnáším a připadá mi, že často v knížkách zdržují od děje. V Gatsbym jsou skoro na prvním místě a děj je spíš doplňuje. Doporučuji.


Doporučujeme