Magnólie a démon

Hanina Veselá

89 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Fantasy, sci-fi
  Počet stran: 359
  Nakladatel: Mytago
  Rok vydání: 2012
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi


  Nekromantka, či telepatka? Od všeho něco, plus sex-appeal a vražedný instinkt kobry královské, to je Magnólie. Díky svým psychickým schopnostem a jazyku ostrému jako břitva se zatím dostala z každé šlamastiky. Nyní však narazila na tvrdší protivníky, než je ona, – na zombie. Vítejte ve světě, kde magie je běžnou součástí života, vaše myšlenky jsou zboží jako každé jiné a smrt není zdaleka to nejhorší, co vás může potkat!

   

  Hanina Veselá

  Narodila se v Praze, kde dodnes žije. V jedné osobě spojuje skoro neslučitelné profese a záliby - je historikem, právníkem, literátem a snílkem. Kromě toho fotí, cestuje, chová „žáby ve skořápkách“, píše knižní recenze a reportáže z nejrůznějších fantasy akcí a sbírá autogramy od hvězd literárního nebe. Více o sobě dala vědět před několika lety humornou fantasy Mrakulin grimoár; ta v roce 2012 vyšla i jako ebook. Ústřední postavou této sbírky povídek je nedoučená kouzelnice Mrakula, která je líná jako veš a ještě ke všemu se vzhlédla v upířím milenci. Její románovou prvotinou je apokalyptická zombie fantasy o nekromantce-telepatce „Magnólie a démon“, jejíž elektronická verze je doplněná o další tři bonusové ilustrace. Na knihu volně navazuje povídka Derteonský roh, v níž Magnólie, nyní už zkušená telepatka, dostane nabídku, která se neodmítá (Zločin a trest, Hry s příběhem, Mytago 2011) a námořní dobrodružství Plavenský div (Ocel a krev, Hry s příběhem, Mytago 2012). Pro tvorbu cyklu o telepatce Magnólii využila kulisy z českého herního světa Asterion. Kromě toho jí vyšla řada dalších fantasy povídek, například cynická hříčka Mord v Hadové (Pevnost 12/2012) nebo melancholická Santa Loena (Drakobijci X., Straky na Vrbě, 2008).  K vydání se chystají další povídky o Magnólii a v současné době pracuje na uzavřeném románu se stejnou hrdinkou.  

  Další odkazy:

  http://www.sarden.cz/prliteratura-hanina-vesela-magnolie-demon

  http://www.fantasyplanet.cz/clanek/na-navsteve-asterionu-s-haninou-veselou

  http://fanzine.topzine.cz/hanina-vesela-ma-magna-se-nenecha-vlacet-jako-vetsina-fantasy-hrdinek

  http://www.sarden.cz/interview-rozhovor-s-haninou-veselou

  http://www.fandom.sk/clanok/rozhovor-hanina-vesela


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Stanislav

10. 03. 2013

Určitĕ doporučuji přečíst-Já fantasy ani moc nemusím ale Magnólie se čte vážně skvěle. Ps čekám na další dil.

Žaneta

16. 04. 2013

Magnólie je ztřeštěná, přidrzlá a neočekávaně schopná hrdinka se zrzavými vlasy a velkým poprsím. Čte se to dobře a smála jsem se od začátku do konce.


Doporučujeme