Formát titulu:
  Kategorie: Fantasy, sci-fi
  Počet stran: 296
  Nakladatel: Epocha
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  Draci. Zlovolné plémě dštící oheň a zkázu, kamkoliv přiletí. Když se navíc spojí pod velením své Matky, království nemá šanci. Existuje jen jediná síla schopná jim účinně vzdorovat. Jenže… je dobrý nápad pozvat si do země mocný řád nekromantů? O jeho představené se tvrdí, že je horší než všichni draci dohromady. Navíc si klade podmínky. A princ Kelem sice není sladká, bezbranná panna, ale přesto brzy pozná, jaké to je, být předhozen skutečné dračici… Jan Hlávka (1979) je známý hlavně jako autor povídek, za které dvakrát získal cenu Ikaros, a tří úspěšných románů ze série Agent JFK. Dračice je jeho prvním větším příspěvkem do žánru fantasy bez výpůjček cizího světa či hrdinů. Jana Vybíralová (1981) je zatím v literárním světě jméno neznámé, již několikrát ale při psaní s Janem Hlávkou úzce spolupracovala. Jejich společným zájmem je Star Trek, četba dobrých knih a psaní. Oba autory je možné najít na stránkách www.janhlavka.cz.


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Jiří Malý

13. 04. 2013

Upřímně jsem nikdy nepochopil, proč nás ve škole učili, že sci-fi, fantasy a další podobné žánry, patří do kategorie brakové literatury. Dokázal bych vyjmenovat nejednu knihu z jiných "uznávaných" kategorií, pro které je brak ještě příliš slabé označení a přesto se prodávají (většinou díky marketingu) po tisících kusech. Klasickým příkladem budiž aktuální titul Padesát odstínů šedi. Dračice se zcela jistě neprodaly tisíce kusů, téměř s jistotou se dá říct, že tuhle knihu příliš mnoho lidí nezná a v knihkupectví byste ji asi hledali obtížně. Přesto je to naprosto vynikající čtení. A když říkám naprosto vynikající, tak to myslím doslova. Kniha se skládá ze dvou příběhů, které na sebe volně navazují. Děj je parádní, hotový fantasy orgasmus pro všechny milovníky draků a magie. Styl psaní obou autorů je vynikající, slova se čtou téměř sama. V příbězích se střídají napínavé pasáže s popisnými a - světe div se - nejeden dialog je proložen skutečně vtipnými hláškami hlavních postav. Dračice, je vynikající kniha. Navíc jsem ji pořídil ve výprodeji na Palmknihách asi za šedesát korun, což si tenhle titul ani v nejmenším nezaslouží. Opět jsem po nějaké době litoval, že kniha skončila tak brzy. Jste příznivci žánru? Máte rádi, drahy, kouzelníky, černou magii...? Tak neváhejte ani vteřinu. Dračice vás nezklame. Fantastické čtení. Doslova.

Martin

24. 06. 2013

Pro mne jedno z nejvetsich prekvapeni. Vice nez kvalitni fantazi cteni. Vrele doporucuji. Skoda jen ze autor toho napsal tak malo.

Hana Kyrianová

01. 01. 2014

Kniha je málo známá a nic jsem od ní nečekala. Překvapilo mě, jak je výborná. Líbil se mi dějový rámec, ale hlavně psychologie postav. Jsem ráda, že to někdo vidí jako já. Poprvé v životě jsem vydržela číst dlouho do noci. Stojí za přečtení!

Vladimír

21. 01. 2019

Naprosto skvělé, konec konců jako všechno z dílny Jan Hlávka a Jana Vybíralová. Zajímal jsem se o tyto autory hned po přečtení série Algor, která je také vyjímečně dobrá a četl jsem to jedním dechem stejně jako Dračici. Doufám, že bude pokračování Dračice, výborné téma a prostředí. A taky doufám, že bude další díl Algorského císařství. Kdybych nevěděl, že za jménem James S.A. Corey a jeho řadou Expanse je dvojice jiných autorů, tak bych vsadil, že to taky napsali Vybíralová a Hlávka.

Andrea

04. 07. 2019

Četla jsem už před delší dobou v papírové formě a rozhodně se to dá číst. Zajímavé zpracování a nechybí i povedené humorné momenty na pozadí jinak vážného příběhu. :)


Doporučujeme