Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Nedostihnutelná

Renata Gavenčiaková

52 Kč

Žánr: Fantasy, sci-fi
Počet stran: 334
Nakladatel: Skleněný můstek s.r.o.
Rok vydání: 2016
Jazyk: Český
Dostupný formát: epub

Gavan, lykajský král je už několik desetiletí posedlý myšlenkou získat zpět svou předurčenou družku, které v minulosti velmi ublížil. Jeho snahy se ale každým rokem zdají být stále více nulové, až jednoho dne se rozhodne překročit veškeré své zásady a uzavřít dohodu s čarodějkou, která mu slíbí Adamaris znovu nalézt.

Ovšem, i pokud se podaří Adamaris najít, nemusí mít ještě Gavan vyhráno. Za to, jak se kdysi Gavan choval, ho Adamaris ze srdce nenávidí.

 


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

11. 01. 2018

Co k tomu napsat... Příběh slušný, zpracování by (na začínající autorku?) celkem ušlo (i když se postavy občas chovají nelogicky a taky bych ubrala těch lítostivých scén a trochu přidala na akci - proč třeba byla přeskočena celá scéna při získávání dýky Vasinteritus?) Takhle celá kniha působí "jen" jako romantické fantasy pro náctileté (což ale nemusí být nutně na škodu, to je možná její původní záměr). Celý dojem ale hodně kazí naprosto neuvěřitelné množství gramatických chyb, v každém druhém odstavci minimálně jedna. Ji/jí, chybně použité přechodníky, chybné tvary slov (především přivlastňovací přídavná jména, ale i další), chybně významově použitá slova, nesprávně použitá interpunkce (čárky), nešikovné formulace (nedávají smysl), nesprávné použití předložek, chybně používané "ač" (ve významu "aniž"), dokonce občas i i/y, atd. atd. Taky autorka ráda používá složené a vložené věty, občas to ale působí až příliš křečovitě. Kromě toho velký silný sebevědomý lykajský král neustále "přede", "špitá", "brouká" a dělá další podobné zženštilosti. Podle jména soudím, že čeština možná není její mateřský jazyk (?), tak by se to dalo i pochopit - v tom případě ale je o to důležitější nechat text zkontrolovat korektorem, který v tomto případě žalostně selhal, nebo spíš to žádný korektor vůbec neviděl. A že ho tahle kniha potřebuje víc než nutně! Měla jsem celkem problémy to dočíst. Ještě že jsem ji koupila v akci za pár korun, jinak by to bylo na reklamaci (a možná ji podám i tak). Každopádně je tato kniha první, která mě "donutila" napsat nějakou recenzi :-D Uvažovala jsem, jestli dát dvě nebo tři hvězdy... Je to tak na 2,5, ale 2 mi připadají nefér, proto 3. Druhému (paralelnímu?) dílu Neobjevitelná ale asi dám šanci, když jsem ho už koupila...


Doporučujeme