Krkavčí lest

Yoon Ha Lee

229 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Fantasy, sci-fi
  Počet stran: 359
  Nakladatel: Host
  Série: Mašinérie říše
  Díl: 2.
  Rok vydání: 2020
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  Válka. Kacířství. Šílenství.

  Když kapitán kel Čeris vyvolala ducha dávno mrtvého generála šaos Jedaa, aby jí pomohl potlačit povstání v jisté uzlové pevnosti, nepočítala s tím, že Jedao se po staletích osvobodí ze svého vězení — a posedne ji.

  Mezitím Odtrženou marku napadla hafnská flotila a hexarchát proti ní vysílá roj generála kel Chirujev, která má za úkol nepřítele zastavit. Jenomže Jedao má jiné plány. Podaří se mu zmocnit se velení roje a hodlá se s Hafny vypořádat osobně.

  Pouze jeden z Chirujeviných podřízených, podplukovník kel Brezan, zřejmě tolik nepodléhá formačnímu instinktu a dokáže odolávat vlivu geniálního, avšak psychotického Jedaa. Ten sice tvrdí, že ho zajímá především obrana hexarchátu, ale můžou mu Chirujev nebo Brezan věřit? A nesmetou vládcové hexarchátu celou flotilu, jen aby zničili nevyzpytatelného generála?

  ---------

  Nejoriginálnější military sci-fi posledních let. Poprvé po dlouhé době někdo vymyslel v žánru military něco zcela nového.

  — Fantasymag o knize Liščí gambit

  Krkavčí lest je bezpochyby důkazem, že Yoon Ha Lee patří spolu s Ann Leckieovou k předním autorům přemýšlivé a komplexní humanistické science-fiction.

  — Tor.com


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme