189 Kč

Žánr: Fantasy, sci-fi
Počet stran: 320
Nakladatel: Triton
Série: Heechee
Díl: 1.
Rok vydání: 2019
Jazyk: Český
Dostupný formát: epub, pdf, mobi

Gateway – brána k tajemstvím i bohatství vesmíru – asteroid sloužící jako kosmický přístav pro tisícovku mimozemských lodí.

Nikdo neví, jak jejich tvůrci vypadali ani kam odletěli. Ale lodě jsou stále funkční a každá je naprogramovaná k nadsvětelnému letu na vzdálené místo kdesi v neprobádaném vesmíru. Stačí jen nasednout. Není možné je řídit, ale přesto se hlásí dobrovolníci, kteří se těmito loděmi vydávají do neznáma. Někdy se prospektoři vrátí jako miliardáři, jindy jejich zbytky seškrábou ze stěn a někteří se už nevrátí.

Když Bob Broadhead přišel na Gateway, myslel si, že před sebou má jednoduchý úkol – počkat si na misi, která v něm vzbudí ten správný pocit, odletět na ni a zbohatnout, aby už nikdy nemusel letět znovu. Nevyšlo mu to.


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Milan

21. 06. 2019

Výborná sci-fi. Doufám, že vyjdou elektronicky i další díly.

Denis

24. 06. 2019

Žánr sci-fi autorovi slouží jako zástěrka pro rozsáhlé "psychologické" pohovory o nevyhraněné orientaci hlavní postavy. Polovina knihy je věnována odkrývání její minulosti a rozuzlením je, že vše může matka, která Bobovi v dětství jednou měřila několik minut teplotu v konečníku. Odpad.


Doporučujeme