e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Cesta plná nástrah. Oceán smutku. Svět v plamenech. Elias a Laia běží o život ve strhujícím pokračování úspěšného fantasy románu Jiskra v popelu.

Po čtvrté zkoušce, při níž došlo k nečekaným událostem, se imperiální vojáci vydávají na lov dvou uprchlíků, kteří opustili Serru a vypravili se na nebezpečnou cestu do srdce Impéria.

Laia se chystá proniknout do Kaufu, nejstřeženějšího a nejnebezpečnějšího imperiálního vězení, aby zachránila svého bratra, jehož schopnosti jsou klíčem k přežití Učenců. A Elias je pevně rozhodnut jí pomoci, přestože se tím vzdává poslední šance získat svobodu.

Temné síly, lidské i ty nadpřirozené, však pracují proti nim. Elias a Laia musejí na každém kroku své cesty bojovat, aby přelstili nepřátele: krvežíznivého císaře Marka, nemilosrdnou velitelku, sadistického dozorce, který vládne kaufskému vězení, a — což je nejbolestivější — také Helenu, Eliasovu dlouholetou přítelkyni, jež nyní zastává funkci císařova Krkavce.

Helena se musí podrobit Markově vůli a postavit se do čela mise, která jí láme srdce: jejím úkolem je najít zrádce Eliase a zabít ho.

Sabaa Tahirová v mládí trávila čas hltáním fantasy románů, plundrováním bratrovy sbírky komiksů a marnými pokusy o hru na kytaru. Vystudovala Kalifornskou univerzitu v Los Angeles a pracovala v deníku Washington Post. Román Jiskra v popelu (2015; česky Host 2016) se dostal na žebříček bestsellerů The New York Times a filmová práva zakoupila americká společnost Paramount. Plamen v temnotě (2016; česky Host 2017) je druhým dílem plánované tetralogie. 

Kategorie: Beletrie pro děti
Počet stran: 472
Nakladatel: Host
Série: Jiskra v popelu
Díl: 2.
Rok vydání: 2017
Jazyk: Český
ISBN: 978-80-757-7102-5
Dostupný formát: epub, pdf, mobi

Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Markéta Forejtová

07. 08. 2018

Plamen v temnotě je jedna z nejlepších knih, které jsem letos četla. Zamilovala jsem si postavy a jejich rozvíjející se vztahy i prostředí a smekám nad autorčinou schopností vytvářet zápletky a zároveň udržovat napětí. Konec mě nechal sedět s otevřenou pusou a já se nemůžu dočkat třetího dílu - potřebuji nutně vědět, jak se všechno vyvine... // Celá recenze zde: http://marky-books.blogspot.com/2018/08/nemohla-jsem-odtrhnout-oci-plamen-v.html


Doporučujeme