e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Jiskra v popelu

Sabaa Tahirová

199 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Fantasy, sci-fi
  Počet stran: 394
  Nakladatel: Host
  Série: Jiskra v popelu
  Díl: 1.
  Rok vydání: 2015
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  Své tělo a krev zaslibte Impériu. Srdce si však ponechte.

  Sirotek bojující za svou rodinu. Voják bojující za svobodu. Jiskra v popelu je epická fantasy odehrávající se v brutálním světě podobném Římské říši.

  Laia je dívka z lidu Učenců, který žije pod tvrdou nadvládou Válečnického impéria. Když je její bratr zatčen za velezradu, nabídnou jí učenečtí povstalci bojující proti Impériu dohodu: pokud se nechá prodat jako otrokyně na imperiální vojenskou akademii a bude pro ně špehovat, zachrání jejího bratra před popravou.

  Elias, nejlepší voják na akademii, je znechucený pronásledováním a zabíjením Učenců a rozhodne se dezertovat. Než však stačí utéct, dostane příkaz zúčastnit se Zkoušek, nemilosrdné soutěže, z níž má vzejít nový válečnický císař. Prohrát znamená okamžitou smrt, zvítězit znamená ztratit vlastní duši.

  Když se Laiiny a Eliasovy cesty na akademii zkříží, oba zjistí, že jejich osudy jsou propojené víc, než by si vůbec dokázali představit, a že jejich rozhodnutí může změnit budoucnost celého Impéria.

   

  Sabaa Tahirová vyrostla v rodinném motelu v Mohavské poušti v Kalifornii. Čas trávila hltáním fantasy románů, nájezdy na bratrovu skrýš s komiksy a špatným hraním na kytaru. Vystudovala Kalifornskou univerzitu v Los Angeles a pracovala ve Washington Post. Žije se svou rodinou v San Francisco Bay Area. Román Jiskra v popelu (2015) začala psát během nočních směn, když pracovala jako editorka. Kniha vychází ve třiadvaceti zemích a dostala se do žebříčku bestsellerů New York Times.


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Alena Pavlůsková

29. 06. 2020

Zajímavý svět, nicméně děj neudržel moji pozornost. Některé kapitoly jsou vlastně o ničem a točí se trochu dokola. Přesto se domnívám, že pto trpělivějšího čtenáře to může být velmi dobrá kniha.


Doporučujeme