e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Z první ruky

Jeffrey Eugenides

199 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Světová literatura
  Počet stran: 327
  Nakladatel: Host
  Rok vydání: 2018
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  Sbírka povídek nositele Pulitzerovy ceny.

  Jeffreyho Eugenidese známe z jeho románové tvorby jako bystrého pozorovatele, který poutavě popisuje problémy provázející dospívání, hledání sexuální identity, snahu o sebepoznání, vztahy v rodině i to, co dnes znamená být Američanem. Jinak tomu není ani v jeho povídkách. I zde se setkáme s postavami zmítanými soukromými či kolektivními krizemi, od reprodukčního třeštění až po ironické, ale přesto dojemné líčení cesty jednoho mladíka za osvícením. Seznámíme se s neúspěšným básníkem, který v čase bubliny na trhu s nemovitostmi závistivě pokukuje po blahobytu ostatních a nakonec se dopustí zpronevěry, nebo s klavichordistou, jehož umělecké sny se zbortí pod tíhou rodinných závazků. Působivé příběhy zachycené krásným, přirozeně plynoucím jazykem dokazují, že Eugenides je nejen mistrným romanopiscem, ale i povídkářem.

  -----

  Mistrovské… Tato sbírka obsahuje deset povídek a každá z nich je jasným důkazem autorova širokého rozhledu.
  - Toronto Star

  Povídky Jeffreyho Eugenidese poukazují na vtipnost každodennosti… Eugenides píše větu za větou, odstavec za odstavcem s neuvěřitelným zaujetím. A ten pocit je nakažlivý. 
  - The New York Times Book Review 

  Příběhy ze sbírky Z první ruky dokazují, že Eugenides je jedním z nejlepších amerických spisovatelů, a tato nová kniha je skvělým úvodem k jeho dílu. 
  - The Mancunion


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme