Ve stínu slunce

Jakub Mařík

199 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Sci-fi
  Počet stran: 288
  Nakladatel: Mystery Press
  Série: UTSS Salamis
  Díl: 1.
  Rok vydání: 2020
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  PŘED NELÍTOSTNÝM NEPŘÍTELEM SE NESKRYJETE ANI VE STÍNU SLUNCE

  Když se v první polovině 22. století začnou ztrácet kosmické lodě, vypadá to, že za to mohou piráti, povstalci z kolonií nebo nezměrné hlubiny vesmíru. Když se začnou vracet vyzbrojené neznámými zbraněmi a napadat plavidla a vesmírné stanice, lidstvo velmi rychle zjistí, že je již celé měsíce ve válce, o které nemělo nejmenší tušení.

  Tajemní Korzáři útočí bez varování, nikdy se nepokoušejí o kontakt a při sebemenším riziku, že bude jejich loď obsazena, spustí totální autodestrukci. Lidé s nimi bojují už takřka deset let, ale živého Korzára s výjimkou unesených posádek zatím nikdo neviděl. Nelítostný nepřítel je stejnou záhadou jako na začátku války.

  UTSS Salamis měla být první lodí, která obsadí korzárské plavidlo a získá odpovědi na nejpalčivější otázky o záhadném protivníkovi. Místo toho jen s obtížemi unikne ze ztracené bitvy a nyní se ukrývá ve svrchní koroně rudého obra Gamma Crucis, kde ji před žhnoucím peklem chrání jen experimentální ochranný štít.

  Ve stínu slunce měla být Salamis v bezpečí, ale jak brzy dokáže nález těla zavražděného technika, Korzáři jsou mnohem blíž, než si kdokoli z posádky myslel…

  _________________

  „Užijete si mrazivou a zneklidňující atmosféru, řadu šokujících zvratů a také bravurně napsané akční scény.“ – PEVNOST


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Stanislav

23. 02. 2020

Hodně dobrá kniha,pokud budou i další díly podobně zajímavé čtení tak půjde o jednu z nej nejen Českých sf sérií poslední doby. Tohle rozhodně vypadá na novou hvězdu Českého scifi.

Petr Kalíš

18. 04. 2020

Rozhodně se nejedná o nějakou super ságu. Děj je dost předvídatelný a je stlačen do poměrně krátkého času, postavy ne moc prokreslené. Spíš bych to bral jako takovou oddechovku na dva večery (srovnávat to s knihami, třeba od Kotouče, to moc nelze. Nicméně, čte se to dobře a koupě rozhodně nelituji. Pokud autor napíše pokračování, pravděpodobně si to koupím také.


Doporučujeme