Válka vlků

Bernard Cornwell

169 Kč

Kategorie: Historické romány
Počet stran: 344
Nakladatel: BB Art
Série: Uhtred z Bebbanburgu
Díl: 11.
Rok vydání: 2019
Jazyk: Český
Dostupný formát: epub, pdf, mobi

Jeho krev je saská.

Jeho srdce je vikinské.

Jeho bojištěm je Anglie.

 

Uhtred z Bebbanburgu sice získal zpět své rodové sídlo, ale obklopený ze všech stran starými i novými nepřáteli si svého vítězství dlouho neužil.

V Mercii vypukla vzpoura odbojných pánů proti wessexskému králi Edwardovi, který se snaží připojit jejich zemi ke svému království. Ani ve Wessexu však není klid, neboť se zdá, že nemocný Edward už dlouho na trůnu nevydrží, a různé soupeřící skupiny už zahajují boj o jeho nástupce. Do toho všeho pokračují ze severu nájezdy Norů v jejich neustálém hladu po půdě.

Za této situace, navíc stižený krutou ranou osudu v podobě smrti milované dcery, se pověstný válečník Uhtred opět ocitá před dilematem, kde je jeho místo. Celá desetiletí se pohyboval mezi pohanským a křesťanským světem, mezi tím starým, v němž se narodil, a novým, jenž se kolem něj utváří; mezi Sasy a vikingy. A nyní, jak větry změn sílí, se musí rozhodovat znovu.

 

„Nejlepší popis bitev, jaký jsem kdy četl, minulých i zcela nedavných. Cornwell doslova probouzí historii k životu.“ – George R. R. Martin


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme