e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

V lese visí anděl

Samuel Bjork

169 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Severské krimi
  Počet stran: 384
  Nakladatel: Plus
  Série: Holger Munch a Mia Krügerová
  Díl: 1.
  Rok vydání: 2015
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  Brilantní norská detektivka, jež v sobě skrývá hrůzné tajemství.

  Holger Munch miluje vážnou hudbu, matematické hádanky a pokuřování cigaret. Kromě toho je policejní detektiv. Už se chystá do důchodu, v němž si tohle všechno užije, jenže Norskem právě otřásají podivné vraždy šestiletých holčiček, které někdo obléká do bílých šatiček a nechává v lese s cedulkou „Cestuju sama“ na krku.

  Munch se tak musí postavit do čela speciální jednotky a hlavně přesvědčit Miu Krügerovou, slavnou vyšetřovatelku, aby se vrátila do služby. Podaří se mu to? Dokáže Mia Měsíční paprsek, jak jí přezdívají norská média, vyřešit případ plný symbolů a slepých uliček? Vrah si s detektivy evidentně pohrává a celé Norsko se může jen strachovat, že se v lese objeví další malý anděl.

  „Visí tam anděl.“
  „Jak to myslíš?“
  „Visí tam v lese anděl.“
  Tobias brášku objal a cítil, jak se chvěje.
  „Teď si vymýšlíš, Torbene.“
  „Ne, visí tam.“
  „Můžeš mi ukázat kde?“
  Bratříček k němu zvedl oči.
  „Nemá křídla, ale určitě je to anděl, vím to.“
  „Ukaž mi to,“ řekl Tobias vážně a postrčil brášku před sebe mezi smrky.  Bestseller v Holandsku (vyprodáno hned v předprodeji) a v Německu, kde se přes tři týdny držel v žebříčku Der Spiegelu.


  „Člověk je skoro v pokušení nazvat tuto knihu učebnicí moderní detektivky. Takhle se to má dělat! (...) Jsou tu všechny nutné ingredience a jsou namíchány s naprostou bravurou.“
  - Folkebladet (DK)

  „Zcela brilantní norská detektivka, která má všechno, co si jen lze od dobrého příběhu přát. Uvěřitelné a poutavé postavy. Nesmírně napínavou zápletku, jež v sobě skrývá hrůzné tajemství. A nečekaně působivé vystižení různých míst, kde se děj odehrává, jež vytváří velmi příjemný kontrast mezi městskými scénami a těmi zasazenými do venkovské krajiny.“
  - Aftonbladet (Švédko)

  „Má-li tohle být autorův debut, je to nevídaná literární senzace.“
  - Bergens Tidende  Pod pseudonymem Samuel Bjork se skrývá úspěšný norský spisovatel, dramatik, zpěvák a textař Frode Sander Oien (* 1969). Svou první divadelní hru napsal v jedenadvaceti letech, od té doby vedle dalších her vydal dva vysoce hodnocené romány: Pepsi Love (2001) a Speed k snídani (2009), natočil šest hudebních alb, věnuje se také výtvarnému umění a překládá Shakespeara. Jeho první detektivka V lese visí anděl (2013) se hned po vydání stala hitem v celé Skandinávii. A následně tento vrstevnatý a propracovaný detektivní román, v němž uvádí na scénu dvojici detektivů Holgera Muncha a Miu Krügerovou, vyvolal obrovskou vlnu mezinárodního zájmu. Překládá se do pětadvaceti světových jazyků, včetně hebrejštiny či japonštiny. A všude tam, kde zatím vyšel, ho čtenáři vítají s nadšením. V Holandsku byl rozebrán už v předprodeji a psalo se o něm jako o thrilleru roku, přes tři týdny se držel v žebříčku nejprodávanějších knih podle německého Der Spiegelu, velký úspěch slavil i ve španělském vydání. A tisíce fanoušků Mii a Holgera se už teď můžou těšit na pokračování, norsky letos vyjde druhý díl série s názvem Sova.


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Valerie Šebova

05. 07. 2018

Doporučuji všem !


Doporučujeme