• -40%
e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Úkol přežít

Vasilij Mahaněnko

189 113 Kč

Akce končí za 00:00:00

  Formát titulu:
  Kategorie: České fantasy
  Počet stran: 262
  Nakladatel: FANTOM Print
  Série: Cesta šamana
  Díl: 1.
  Rok vydání: 2017
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, mobi

  KDYŽ SKONČÍTE UVĚZNĚNÍ VE VIRTUÁLNÍ HŘE S ČERSTVĚ VYTVOŘENOU POSTAVOU…

  ... nezbývá, než zatnout zuby a začít levelovat!

  Máte rádi MMORPG, ale nemáte čas na jejich hraní? Už vás nebaví příběhy o virtuálních realitách, kde se nikdo neobtěžuje nastavit pořádná pravidla? Přesně pro vás je nový žánr, který vzal v poslední době útokem Rusko: LitRPG.
  LitRPG kombinuje klasický sci-fi nebo fantasy příběh s mechanismy online her. Sledovat začínajícího zloděje nebo mága, jak plní svoje první úkoly ve virtuálním světě, je jedna věc, ale co když jejich pokrok pozorujete z pozice hráče? Nic není sladší, než když vám hra – nebo v tomhle případě kniha – nahlásí, že vaše postava získala nový level a odemkla si svou první specializaci.
  Mahan, hlavní hrdina Úkolu přežít, si ale svoje dobrodružství ve světě masově hrané Barliony příliš neužívá. Zatímco většina hráčů totiž v kapslích, které je kompletně přenesou do virtuální reality, tráví čas dobrovolně, Mahan je hacker odsouzený za zakázku, která měla být perfektně legální, dokud ho kvůli ní nezatkla policie. Jako takový si v dolech Barliony musí odpykat svůj trest, a to navíc s úplně novou postavou, která má ta nejzbytečnější možná povolání – šaman a klenotník. A přestože běžné hráče chrání hra před fyzickou újmou, vězni cítí veškerá zranění a únavu – stejně jako euforii ze získávání nových úrovní, která je lepší než většina drog.
  Snad na každé MMORPG je nejzábavnější učit se nový systém a vybírat pro svoji postavu ty nejvhodnější schopnosti, které je často nejdřív potřeba objevit metodou pokus-omyl. Úkol přežít tenhle aspekt plně přenáší do knižní podoby: Mahanův šaman není jen další figurka v dalším příběhu člověka zavřeného v jiné realitě, ale postava s kompletní přehledem vlastností, zkušeností a statistik, které jsou vždycky po ruce k nahlédnutí. A každý hráč se určitě zná ten pocit nadšení, když z bosse jako odměna vypadne vzácný předmět…

  Nakladatelství FANTOM Print (www.fantomprint.cz) přináší první knihu ze série Cesta šamana, jednoho z nejlépe hodnocených LitRPG současnosti. Sledujte Mahanovo získávání dovedností, odkrývání tajemství Barliony a hlavně tu největší záhadu: kdo a proč nechal Mahana do virtuálního světa zavřít?


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Zuzana Hrdinová

02. 09. 2017

Hlavný hrdina je (neprávom) odsúdený na 8 rokov pobytu vo virtuálnej realite - fantasy hre na hrdinov. Zaujímavý pohľad do MMORPG s pohľadu hráča - ako sa vypracovať z nuly na epického hrdinu (očakávajte ďalšie diely, keďže v tejto knižke to nestihne). Celkom sa mi to páčilo - vždy sa i páčili knihy kde sa postava musela prepracovať vlastnými silami vyššie.

jaroslav sykora sykora

03. 09. 2017

Nečekejte nějakou náročnou literaturu, ale mě se to četlo dobře a nelituji utracených peněz.


Doporučujeme