e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Tuk - velké překvapení

Nina Teicholzová

259 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Zdravá kuchyně, diety
  Počet stran: 432
  Nakladatel: Jota
  Rok vydání: 2018
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, mobi

  Proč máslo, maso a sýr patří ke zdravé stravě

  Celá desetiletí nám tvrdili, že bychom měli omezovat tuk, a že pokud nehubneme a nejsme zdraví, tak se prostě jen dost nesnažíme. Co když je ale problém v samotné nízkotučné stravě? A co když všechna ta jídla, která jsme si odpírali – smetanové sýry a šťavnaté steaky – by nám ve skutečnosti mohly pomoci bojovat s obezitou, diabetem a onemocněním srdce?

  Se závěry podloženými devíti lety výzkumu a rešerší odhaluje Nina Teicholzová nemyslitelné: vše, co nám kdy o tuku tvrdili, je špatně. Ve své knize dokumentuje, jak příliš horliví vědci dovolili neprůkazným vědeckým poznatkům ovládnout všeobecné mínění, a stát se výživovým dogmatem. Její živé a poutavé vyprávění předkládá přesvědčivé důkazy, které boří veškeré všeobecné znalosti o tuku ve stravě, a konečně nám umožňuje přivítat chutné pokrmy zpět do našich jídelníčků.

   

  ***

   

  Nina Teicholzová je novinářka píšící pro Gourmet magazine, The New Yorker, The Economist, The New York Times a The Washington Post. Je také autorkou mnoha reportáží pro National Public Radio. Žije v New Yorku s manželem a dvěma syny.

   

  ***

   

  „Poutavé čtení pro každého, kdo se někdy pokoušel jíst zdravě. Čte se jedním dechem.“
  The Economist

   

  „Teicholzová má dar přetavit složitá data do poutavého detektivního příběhu… Tuk – velké překvapení je drásající obžalobou Velkého veřejného zdraví… Víc než jen kniha o jídle a zdraví nebo snad o aroganci; pro náš informační věk je to tragédie. Od úplného počátku jsme měli statistické prostředky, abychom pochopili, proč něco nesedí… měli jsme celý sbor varovných hlasů – byly ale přehlíženy, kritizovány, potlačeny. Měli jsme svého tučného padoucha, a pořád máme.“
  The Wall Street Journal

   

   


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme