Hodnocení z největšího nezávislého čtenářského portálu
88%
(83 Hodnocení)
Online knihkupectví Palmknihy vám jako jediný e-shop přináší nezávislé čtenářské recenze a hodnocení oblíbeného portálu Databazeknih.cz
Populární hodnocení
29.6.2025
Po prečítaní knihy som potrebovala chvíľu, aby som v sebe spracovala tie pocity. Kniha bola napísaná úžasne, hneď od začiatku som sa začítala bez problémov a hltala riadok za riadkom, vetu po vete, stranu za stranou. Pri konci som bola smutná, že tento neskutočne silný príbeh skončil. Musím priznať, že autorka mi bola doteraz úplne neznáma, je to prvá kniha, ktorú som od nej čítala a už teraz viem...
Po prečítaní knihy som potrebovala chvíľu, aby som v sebe spracovala tie pocity. Kniha bola napísaná úžasne, hneď od začiatku som sa začítala bez problémov a hltala...
Po prečítaní knihy som potrebovala chvíľu, aby som v sebe spracovala tie pocity. Kniha bola napísaná úžasne, hneď od začiatku som sa začítala bez problémov a hltala riadok za riadkom, vetu po vete, stranu za stranou. Pri konci som bola smutná, že tento neskutočne silný príbeh skončil. Musím priznať, že autorka mi bola doteraz úplne neznáma, je to prvá kniha, ktorú som od nej čítala a už teraz viem povedať, že určite nebola poslednou.
Príbeh Ester a jej rodiny bol neskutočne spracovaný, pripadala som si ako keby som k nim patrila a prežívala som s nimi tie chvíle, ktoré neboli vôbec jednoduché.
Nemôžem povedať, žeby som si obľúbila postavy, Ester mi bolo naozaj ľúto. Jej matka mi prišla od začiatku divná a jej otec pôsobil celkom v pohode, nebyť tajomstva, pri ktorom som si ho tiež zaškatuľkovala. Ako otec bol dobrý, ako partner a manžel, no neviem. A jeho otec mi bol absolútne nesympatický. Od začiatku mi prišiel strašne zlý a konfliktný typ človeka.
Ale tento príbeh nie je len o jednej rodine, je o rodinách, v ktorých prichádza u detí k sebapoškodzovaniu a takéto niečo sa predsa nemôže len tak zamiesť pod koberec.´´
A preto pracujú na školách takí úžasní učitelia akou je Rebeka, ktorá sa snaží týmto deťom pomôcť, no a či sa jej to darí? To už sa dočítate v príbehu. Ani ona to v živote nemá jednoduché, tiež si toho preskákala až až. Pomáha iným, no kto pomôže jej, keď nastane situácia, na ktorú nie je pripravená? A dá sa na také niečo vôbec pripraviť?
Ak máte radi príbeh s naozaj silnou témou, tak toto je priamo kniha pre vás.
Ja ju určite vrelo odporúčam. A teším sa na ďalšie knihy od autorky. Autorke ďakujem sa naozaj skvelo napísaný príbeh a za to, že som si mala možnosť prečítať naozaj niečo silné a výnimočné.
Číst více
Číst více
27.6.2025
Proč jsem si ji chtěla přečíst vám napíši v závěru, jsem totiž moc vděčná, že taková kniha vznikla.
V knize Tichý nájemník od Zuzany Dostálové, se setkáváme s vícero postavami, devaťačkou Ester, jejími rodiči, učitelkou a bylo skvělé moci vidět a vnímat tu situaci z různých stran.
Ester ačkoliv žije dá se říct v bezproblémové rodině, začne mít problém se spánkem a celkově se necítí dobře a...
Proč jsem si ji chtěla přečíst vám napíši v závěru, jsem totiž moc vděčná, že taková kniha vznikla.
V knize Tichý nájemník od Zuzany Dostálové, se setkáváme s...
Proč jsem si ji chtěla přečíst vám napíši v závěru, jsem totiž moc vděčná, že taková kniha vznikla.
V knize Tichý nájemník od Zuzany Dostálové, se setkáváme s vícero postavami, devaťačkou Ester, jejími rodiči, učitelkou a bylo skvělé moci vidět a vnímat tu situaci z různých stran.
Ester ačkoliv žije dá se říct v bezproblémové rodině, začne mít problém se spánkem a celkově se necítí dobře a nachází útěchu v sebepoškozování,s nikým o tom nechce mluvit ani s kamarádkou Henrietou, která se také sebepoškozuje.
Maminka pracuje z domu jako účetní, tatínek je architekt, doma mají v obýváku umírajícího dědu, který díky své minulosti není oblíbený a jeho péče je vyčerpávající, hlavně pro mámu Ester.
Rebeka učitelka, je citlivá vnímavá, v knize nahlížíme do jejího soukromého života, který není jednoduchý.
Rebeka se snaží studentům pomoci, ale netlačí na ně. Je tam prostě pro ně, ale chtěla by dělat víc.
Tématem knihy je sebepoškozování a generace Z.
V knize najdeme i náhled do komunikace dnešních dospívajících dětí, mají svou mluvu a používají různé zkratky. Děti neumí komunikovat navazovat sociální vztahy a doba po covidu je dorazila.
V České republice je alarmující nedostatek psychologů, psychiatrů, myslím si, že by hodně pomohlo mít ve škole psychology, kteří se tímto tématem zabývají, je toho čím dál víc.
A proč jsem chtěla knihu číst?
Mám v blízké rodině osobu, která se v 9 třídě sebepoškozovala a pokusila o sebevraždu. Zvládlo se to díky opoře rodiny, přátel a okolí.Psychiatr a psycholog nebyl k sehnání, voláte, voláte a nikde vás nechtějí,všude plno.
Číst více
Číst více