e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

189 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Světové fantasy
  Počet stran: 307
  Nakladatel: FANTOM Print
  Série: Obránce perimetru
  Díl: 1.
  Rok vydání: 2018
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, mobi

  ARISTOKRAT A VELITEL VESMÍRNÉ FLOTILY?

  Dokonalá počítačová hra, nebo realita?

  LitRPG bere literární svět útokem a jejich úspěch stále narůstá. Je více než potěšitelné, že špičkoví autoři patří právě do naší „stáje“. Vasilij Mahanenko (série Cesta šamana) byl první, kterého FANTOM Print v žánru LitRPG u nás vydal. Nyní se velmi hlasitě hlásí o slovo Michael Atamanov se svou tetralogií Obránce perimetru.

  Atamanov tentokrát sáhl po sci-fi proprietách – mimozemské civilizace, supermoderní technologie, androidi, vesmírné bitvy – a rozhodně se nenechal nějak omezovat. I když příběh hlavního hrdiny – špičkového počítačového hráče Ruslana – začíná vcelku nenápadně. Ruslana osloví záhadný cizinec, říká si G.I., s nabídkou, která se nedá odmítnout – má za něj hrát půl roku hru Obránce perimetru. Hra je to sice neznámá, ale podle slov G.I. se jedná o exkluzivní záležitost pro úzký okruh zbohatlíků, kteří si v ní dokazují, jací jsou borci. Jen G.I. to moc nedokazuje, ve hře se mu nedaří, proto vymyslel tento v podstatě podvod. Finanční kompenzace tomu taky odpovídá… Prostě nabídka, která se neodmítá.

  Kontrakt je podepsán a Ruslan se probouzí… v jiném těle, na palubě bitevního křižníku. Už není počítačový hráč Ruslan, je z něj Georg, korunní princ Říše a člen Oranžového rodu. „Vyfasoval“ velmi zanedbané, otylé tělo a navíc velkou dávku antipatií u svého okolí. Ruslana/Georga čeká spousta práce, aby to vše změnil. Díky svým hráčským dovednostem se mu to úspěšně daří a po pár vyhraných vesmírných bitvách jeho popularita roste. Což ovšem u konkurenčních rodů má přesně opačný efekt. Přichází čas na dvorní intriky, kdy je dobré si hlídat i záda, protože zákeřný úder může přijít z nečekaného směru… Kartami navíc zamíchají zákeřní mimozemšťani, cizáci, kterým se říšské flotily brání s vypětím všech sil. Budou Ruslanovy velitelské schopnosti spásou Říše?


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Pavel

16. 01. 2019

Nevím, proč zmizel můj předešlý komentář. Tak ještě jednou. Je to dobrá kniha, která chytne a nepustí. Přečteno jedním dechem :-)

Antonin

03. 07. 2019

Kdo ma rad vesmirne strategie a tahove vesmirne strategie naprosta nutnost,velmi mile prekvapeni skvele napsane skvele vypravene[obcas jsem prejel i zastavku metra]. A jdu si koupit dalsi dil.


Doporučujeme