e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Šance tu je...

Richard Russo

249 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Světová literatura
  Počet stran: 383
  Nakladatel: Host
  Rok vydání: 2020
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  Román o nezdolnosti přátelství a jeho složité povaze od nositele Pulitzerovy ceny

  Jednoho zářijového dne se ve svých šestašedesáti letech sejdou na ostrově u pobřeží Massachusetts tři kamarádi. Seznámili se na vysoké škole a už tehdy se snad nemohli víc lišit — natož dnes. Lincoln je realitní makléř, Teddy vede malé nakladatelství a Mickey je muzikant za zenitem. Každý z nich má své vlastní tajemství, nemluvě o ohromné záhadě, která jim všem vrtá hlavou, a to už od doby, kdy tento ostrov před více než čtyřiceti lety navštívili společně naposledy.

  Strhující příběh o tom, že pouta přátelství mohou člověka omezovat a zároveň mu prospívat úplně stejně jako vazby uvnitř rodiny či jakéhokoli jiného společenství.

  –––

  Nikdo mužům nerozumí lépe než Russo a nikdo nedokáže výmluvněji vyložit, jak přemýšlejí, trpí a milují.

  — Kirkus Reviews

  Russův první román po deseti letech všem vytřel zrak. […] Když se konečně dostaví rozuzlení, vyrazí vám dech, žádné z šokujících odhalení však nepůsobí samoúčelně. Je tu šance, že tuto napínavou, chytrou a po všech stránkách skvělou letní lahůdku zhltnete na jeden zátah.

  — The Boston Globe

  Každá z postav je natolik přitažlivá, že se s ní nebudete chtít rozloučit, přestože si hned stejnou měrou zamilujete další.
  — The Washington Post

  Dojemný portrét stárnoucích kamarádů, kteří hledají odpověď na největší tajemství světa: Jak moc vlastně známe své nejbližší?

  — BookPage


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme