Hodnocení z největšího nezávislého čtenářského portálu
80%
(63 Hodnocení)
Online knihkupectví Palmknihy vám jako jediný e-shop přináší nezávislé čtenářské recenze a hodnocení oblíbeného portálu Databazeknih.cz
Populární hodnocení
1.3.2026
20
Životní příběhy několika řeholnic a řeholníků po likvidaci klášterů v roce 1950. Kdo se nechtěl vzdát víry, ten trpěl! Útržkovitě je dokumentováno jejich utrpení a zapojování do "civilního" života. Doplněno mnoha černobílými fotografiemi a na závěr je přidán minislovníček náboženských výrazů a názvů.
Životní příběhy několika řeholnic a řeholníků po likvidaci klášterů v roce 1950. Kdo se nechtěl vzdát víry, ten trpěl! Útržkovitě je dokumentováno jejich utrpení a...
Životní příběhy několika řeholnic a řeholníků po likvidaci klášterů v roce 1950. Kdo se nechtěl vzdát víry, ten trpěl! Útržkovitě je dokumentováno jejich utrpení a zapojování do "civilního" života. Doplněno mnoha černobílými fotografiemi a na závěr je přidán minislovníček náboženských výrazů a názvů.
Číst více
30.12.2024
4
České řeholnice a řeholníci, ženy a muži, kteří byli v padesátých letech pronásledováni a jejich životy se zcela změnili. Snad díky své víře dokázali veškeré hrůzy přežít, aby o nich mohli vyprávět následujícím generacím.
Toto bylo opravdu silné a bolavé téma. Zvláště, když si uvědomíte, že to není až zas tak dávno, co se to u nás dělo. Šest příběhů, šest lidí, které autorka vyzpovídala buď osobně...
České řeholnice a řeholníci, ženy a muži, kteří byli v padesátých letech pronásledováni a jejich životy se zcela změnili. Snad díky své víře dokázali veškeré hrůzy...
České řeholnice a řeholníci, ženy a muži, kteří byli v padesátých letech pronásledováni a jejich životy se zcela změnili. Snad díky své víře dokázali veškeré hrůzy přežít, aby o nich mohli vyprávět následujícím generacím.
Toto bylo opravdu silné a bolavé téma. Zvláště, když si uvědomíte, že to není až zas tak dávno, co se to u nás dělo. Šest příběhů, šest lidí, které autorka vyzpovídala buď osobně nebo díky sbírce Paměť národa.
Na toto téma jsem mnoho knih nečetla, snad jen Sestry od Kamily Hladké. A díky tomu, je to pro mě stále šokující a nepochopitelné. V knize jsem doslova hltala každé slovo a nevěřícně jsem sledovala osudy, které se u nás odehrály.
Kniha je doplněna fotografiemi, které dokreslují atmosféru a také tu najdete základní faktografii, abyste si mohli utvořit kompletní obraz tehdejší doby.
Takovéto knihy jsou důležité pro budoucí generace, jako výpověď toho, co se u nás za komunismu dělo.
Číst více
Číst více