e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Písařka ze Sieny

Rose Melodie Winawerová

339 Kč

  Kategorie: Česká a světová literatura
  Počet stran: 456
  Nakladatel: Metafora
  Rok vydání: 2018
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi
  Pro milovníky románů Dívka s perlou nebo Cizinka
  Strhující milostný příběh a napínavý historický detektivní příběh, spojující dva lidi napříč časem.

  Beatrice Trovato, mladá doktorka neurochirurgie, sice dobře ví, jak funguje lidský mozek, ale v záležitostech srdce se moc nevyzná. Po nenadálém úmrtí bratra letí jako jeho jediná dědička z New Yorku do toskánské Sieny. Bratr se tam zabýval událostmi z období morové epidemie ve 14. století. V Sieně jí zanechal dům a složku s výsledky výzkumu.

  Beatrice se v domě usadí a stále hlouběji se noří do bratrova bádání. Jednoho dne narazí na deník malíře fresek Gabriela Accorsiho, na jehož obrazu šokovaně zahlédne vlastní tvář. Minulost a přítomnost se záhadně prolnou a Beatrice se ocitne v roce 1347 v Sieně, těsně před propuknutím morové rány.
  S pomocí Gabriela odhalí spiknutí, jehož důsledky zasahují až do stovky let vzdálené budoucnosti. Stane se ale i něco nečekaného: Beatrice propadne nejen kouzlu Gabriela, ale také středověkého života. V okamžiku, kdy si černá smrt začíná vybírat první oběti, se musí rozhodnout, do které doby skutečně patří.

  Písařka ze Sieny je příběhem ženy chycené v romantické a nebezpečné pasti lásky. Čtenářky Cizinky Diany Gabaldon či Dívky s perlou Tracy Chevalier budou uchváceny románem postaveným na časovém prolínání dvou příběhů, jednoho v současnosti a druhého v minulosti.

Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme