e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

199 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Fantasy, sci-fi
  Počet stran: 374
  Nakladatel: Host
  Série: Naslouchač
  Díl: 1.
  Rok vydání: 2016
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  Původní česká fantasy z fascinujícího temného světa, kde se na pravdu a naději téměř zapomnělo.

  Velká válka rozdělila svět na dvě části, z nichž jedna je obyvatelná a druhá zamořená jedovatými plyny. Obyvatelnou polovinu chrání štít, který čerpá energii z nerostu zvaného sklenit. V blízkosti štítu žije národ sklenařů, kteří jako jediní dokážou sklenit těžit. Platí však za to vysokou daň. Energetické pole štítu odsuzuje sklenaře k životu ve středověkých podmínkách, lidé z nížin je zotročili a těžba sklenitu jim způsobuje nemoci a znetvoření.

  Třináctiletá Ilan se jako jedna z mála narodila bez deformací a navíc se vzácným darem — dokáže naslouchat sklenitu. Aby ji neodvedli od rodiny, od dětství se vydává za chlapce a skrývá se v masce a hábitu, které musejí sklenaři nosit na znamení podřízenosti. Díky svému daru by snad mohla mít o něco lepší život, protože se může vyučit sklenařským brusičem.

  Jenže její schopnosti jsou už teď tak výjimečné, že si ji vybere kapitán pětadvacítky, družiny, která chrání sklenařská města před nebezpečnými tvory zrozenými z otráveného vzduchu za štítem.

  Ilan ví, že musí své tajemství před pětadvaceti bojovníky za každou cenu uchránit. Jsou to přece nepřátelé a život sklenaře pro ně nic neznamená. Nebo se mýlí?


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Mirka Hrubá

20. 11. 2018

Ač nemám ráda náctileté hrdinky, kniha mě vtáhla do děje tak, že jsem se nemohla odtrhnout. Jako fantasy je to skvělé. Snad bude nějaká romantika ve třetím díle:-)

Kveta Apolin

03. 12. 2017

Prekvapení roku. Jen ta romantická linie je trochu naivní.


Doporučujeme