Město lží

Sam Hawkeová

239 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Fantasy, sci-fi
  Počet stran: 583
  Nakladatel: Host
  Rok vydání: 2019
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  Když mě strýc poprvé otrávil, bylo mi sedm…

  Jovan navenek působí jako tichý, nenápadný mladík, který se od ostatních liší jen celoživotním přátelstvím s kancléřovým okouzlujícím, lehkomyslným následníkem. Ve skutečnosti je však mistrem jedů a bylin, vycvičeným ochutnavačem, který má za úkol chránit vládnoucí rodinu. I jeho sestra Kalina za maskou vyrovnanosti a klidu ukrývá život plný lží a tajemství — z nichž některá nezná dokonce ani sám Jovan. 

  Když kancléř nečekaně podlehne neznámému jedu a hlavní město se ocitne v obležení, musejí Jovan s Kalinou vytáhnout do boje proti neznámému nepříteli a zachránit nejen následníka, ale také celé město a zemi. Postupně však zjišťují, že společnost, do níž se narodili a v níž vyrůstali, má dvě tváře a vedle krásy a civilizovanosti vládne jejich světu také tyranie a zrada. 

  Nebezpečí číhá na každém kroku a starodávní duchové země se probouzejí… a velmi se zlobí.

  ––––

  V románu Sam Hawkeové jsou akční scény napínavé a nálada mrazivá, každý zvrat a odhalení vás vede k překvapivému závěru. Město lží spojuje záhadu zamčeného pokoje se špionážním thrillerem a akční fantasy tak, že vás donutí číst dlouho do noci.
  – SFX Magazine

  Přesvědčivá fantasy detektivka a strhující bildungsroman. Jako kdybyste propojili Agathu Christie s Robin Hobbovou.
  – The Guardian

  Příběh travičů, podvodů a zrady, který jistě udrží čtenáře v napětí. Nečetl jsem mnoho knih, které obsahují tolik zvratů a jsou tak nepředvídatelné, zvláště v posledních kapitolách, jako je tento — moc se mi líbilo, jak to Sam Hawkeová napsala.
  – Terry Brooks, spisovatel


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme