Město draků

Keli Stanley

169 Kč

Kategorie: Krimi, detektivky
Počet stran: 363
Nakladatel: BB Art
Rok vydání: 2017
Jazyk: Český
Dostupný formát: epub, pdf, mobi

Podsvětí San Franciska
První ze série tří románů se odehrává v San Francisku v roce 1940. Město žije oslavami Svátků jara, čínského nového roku, a třídenní slavností Misky rýže, jež má pomoci vybrat peníze na válečnou pomoc Japonskem napadené Číně. Svérázná soukromá vyšetřovatelka Miranda Corbieová se odmítá smířit s vraždou mladého Japonce Takahašiho, jehož v Chinatownu zastřelili přímo před jejíma očima. Kvůli japonské invazi do Číny jsou vztahy mezi čínskou a japonskou komunitou vypjaté a policie se mezi znepřátelené dračí gangy nechce míchat, jenomže Miranda chce spravedlnost. Při vyšetřování případu naráží na mnohá úskalí, a to nejen kvůli své minulosti luxusní kurtizány, která jí na druhou stranu umožňuje vhled do světa luceren, který se úřady tváří, že nevidí.
Detektivní série, jež patří k drsné škole, se dočkala velkého uznání čtenářů i kritiky, které nešetří chválou a označují Stanleyovou za nového Chandlera či Hammetta.
Kelli Stanleyová je úspěšná autorka detektivního žánru, velmi chválená kritikou a oblíbená u čtenářů. Jejím domovem je Dashiell Hammettovo San Francisco, město, které miluje a kde se odehrávají její fiktivní příběhy.
Vystudovala klasickou literaturu, miluje jazz, staré filmy, ošoupané plstěné klobouky, Art Deco a jazykové hříčky. Jejími literárními vzory, jejichž tvorba ji nejvíce ovlivnila, jsou Raymond Chandler, Dashiell Hammett, Tennessee Williams, Cornell Woolrich, Francis Scott Fitzgerald a Thomas Hardy.
K nejznámějším dílům Kelli Stanleyové patří série historizujících detektivních příběhů drsné školy o Mirandě Corbieové, zasazených do San Franciska čtyřicátých let minulého století. První detektivní román z této série, Město draků, uvádí na scénu Mirandu, kterou Library Journal nazval „nejprovokativnější hrdinkou“ detektivek.
Město draků získalo Cenu Macavity za nejlepší historický román, bylo nominováno na Cenu Los Angeles Times, Shamusovu cenu, Cenu Bruce Alexandera a Cenu RT Book Reviews, po vydání se dlouhé měsíce drželo mezi nejprodávanějšími knihami a v mnoha hodnoceních patřilo mezi nejlepší knihy roku.


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme