e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Město čarodějů

Jiří Mazurek

69 Kč

  Kategorie: Fantasy, sci-fi
  Počet stran: 200
  Nakladatel: Epocha
  Rok vydání: 2011
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  Mladík Syr’dan přijíždí do bájného Averot’hu jako divák na turnaj čarodějů. Městu vládne Rada čarodějů, Ka’tan, a Mág vládnoucí mocí, které se nic na světě nevyrovná. Syr’dan ještě netuší, že v Averot’hu nalezne kromě zábavy také lásku, nenávist a možná i smrt. Z nebe se jako supi snášejí Ka’tani a unášejí lidské oběti, zatímco jejich vůdce, zrádný Spálený čaroděj, intrikuje proti lidem i králi. A samotný Mág vyzve Syr’dana na souboj, v němž může zůstat naživu jen vítěz…

   

  Jiří Mazurek (1974) patří k nové generaci spisovatelů české fantastiky, přičemž za relativně krátkou dobu publikoval množství kvalitních povídek. V časopise Ikarie mu vychází především science fiction (Živé barvy, Mrakodrap, Coaldový důl aj.), v Pevnosti zase fantasy (Oči Mag’rebu, Vyzvědač). Kromě toho je také autorem sci-fi příběhu pro mládež Želes (2007) a dvou rytířských fantasy románů Legenda o Rennardovi (2009) a Legenda o Garonně (2009; Cena Karla Čapka), které vyšly pod hlavičkou Edice Pevnost.

   


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Jakub

21. 08. 2013

Příliš rychlé(více napsat by byl spoiler). Na 34% jsem přestal číst(jediná kniha u které jsem to udělal(za tenhle rok mám za sebou více než 40 knih(pro porovnání))).

Petr

27. 08. 2013

Moc rychle se děj ubírá dopředu a je to škoda. Výsledkem je knížka z které mám pocit jako po přečtení povídky... Škoda, námět se mi líbil, i způsob vyprávění, ale kdyby se rozvedla na 3 samostatné knihy (delší než tato jediná) byl bych radši. Takhle to moc rychle uteče a nejde vše pochopit, navíc spousta věcí nebyla vysvětlená a to mě rušilo. (Postava z ničeho nic uměla něco nového atd...).


Doporučujeme