e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

245 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Fantasy, sci-fi
  Počet stran: 491
  Nakladatel: Paseka
  Rok vydání: 2016
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  „Howe vás přesvědčí, že tvůrci komiksů mají životy mnohem podivnější než jejich zmutované výtvory.“ — Rolling Stone

  Příběh Stana Leeho, který toužil po slávě a získal ji díky Spider-Manovi, Avengers, Fantastické čtyřce nebo X-Menům. Příběh Jacka Kirbyho, o němž jste nikdy neslyšeli, přestože v kině fandíte i jeho hrdinům. Příběh o autorských právech, kdo na nich vydělal a kdo ostrouhal. Příběh o proměně kreslených superhrdinů ve figurky, reklamní předměty, videohry, televizní seriály a velkorozpočtové filmy. Příběh o budování značky i kultu osobnosti. Příběh o tom, že komerční úspěch je pěkná věc, ale někdy vás přinutí dělat dost ošklivé věci nejlepším kamarádům. Tohle je skutečný a srdcervoucí příběh vydavatelství Marvel.

  Sean Howe napsal fascinující dějiny slavné společnosti a zachytil její přerod od skromných začátků po současnou nadvládu nad Hollywoodem. Obnažil pravdu skrytou za červenobílým logem a spoustě z nás vzal veškeré iluze. Na základě ohromujícího množství výzkumů, rozhovorů a rešerší vznikl poctivý portrét Marvelu, který se některým z těch, o nichž se v knize píše, nelíbí. Ale čtenářům rozhodně ano.

  "Epická" New York Times

  "Fantastická" Booklist

  "Nepostradatelná" Los Angeles Times

  "Ohromující" Bosotn Globe

  "Zásadní" The Daily Beast

  "Fascinující" GQ

  "Uchvacující" USA Today

   

  Howe Sean
  Sean Howe je americký publicista a kritik. Sestavil knihu Give Our Regards to the Atomsmashers!: Writers on Comics, ve které současní spisovatelé hodnotili svoje oblíbené i nenáviděné komiksy. Jeho články se objevily v Entertainment Weekly, The Los Angeles Times, Spin, The Village Voice, The New York Observer nebo The Economist. Vydání knihy Marvel: Co jste neměli vědět o komiksovém zázraku mu přineslo prestižní Cenu Willa Eisnera i místo na seznamu lidí, kteří už nikdy nemají volat Stanovi Leemu. Žije v newyorském Brooklynu.

   


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme