Liščí gambit

Yoon Ha Lee

229 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Fantasy, sci-fi
  Počet stran: 334
  Nakladatel: Host
  Série: Mašinérie říše
  Díl: 1.
  Rok vydání: 2019
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  Válka. Kacířství. Šílenství.

  Kapitánka kel Čeris z hexarchátní pěchoty upadla v nemilost, protože v bitvě proti kacířům použila nekonvenční metody, které nejsou schválené doktrínou. Kelské velitelství jí poskytne příležitost se očistit — musí pro hexarchát získat zpět vesmírnou Pevnost rozsypaných jehel, uzlovou tvrz, které se nedávno zmocnili kacíři. V sázce však není pouze Čerisina kariéra — pokud neuspěje, mohl by vzápětí padnout celý hexarchát.

  Její poslední nadějí je spojit se s nemrtvým stratégem šaos Jedaem. Dobrá zpráva je, že generál Jedao ještě nikdy žádnou bitvu neprohrál. Je možná jediný, kdo dokáže vymyslet způsob, jak pevnost úspěšně znovu dobýt, aniž ji úplně zničí, přestože ji chrání nepřemožitelné štíty z invariantního ledu.

  Špatná zpráva je, že Jedao ve svém předchozím životě zešílel a zmasakroval dvě armády — jedna z nich přitom byla jeho vlastní. Během obléhání musí Čeris odhadnout, jak dalece může nemrtvému generálovi věřit — mohla by se totiž sama snadno stát jeho příští obětí.

   ––––

  Jako když se Heinleinova Hvězdná pěchota potká s Coppolovou Apokalypsou — a velení by dostal Kurtz. Ohromující military space opera, která množstvím nápadů a varování připomíná díla Hannu Rajaniemiho, nebo dokonce Cordwainera Smithe.
  - Stephen Baxter, spisovatel

  Spletitá, komplikovaná, ale nikoli přeplácaná, úchvatně originální space opera.
  - The New York Times

  Miluju Yoonovo psaní! Liščí Gambit je plný bitev a politických intrik v krásně vystavěné vzdálené budoucnosti, která dokáže být zároveň cizí i lidská. Bude bavit čtenáře, kteří už znají vynikající Yoonovy povídky, a čtenáři, kteří se s Yoonovou prací setkají poprvé, budou ohromeni.
  – Ann Leckieová, autorka bestsellerové trilogie o Rádčském impériu


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

kateřina miklíková

08. 12. 2019

Toto je sci-fi jak má být. Není to lehké na čtení, je potřeba nad tím přemýšlet. Za odměnu se však dočkáte opravdu originálního příběhu. Válka je popsaná způsobem, který člověka donutí přemýšlet. Postavy jsou skvělé s dokonale propracovanou psychologií. Bavilo mě to. Neskutečně jsem si užívala každou stránku.


Doporučujeme