e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Limes inferior

Janusz A. Zajdel

149 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Sci-fi
  Počet stran: 272
  Nakladatel: Triton
  Rok vydání: 2012
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  Totalitní společnost, v níž jsou lidé rozděleni do tříd a odměňováni podle své inteligence, funguje zdánlivě bez problémů. Všichni jsou si rovni, i když někteří jsou si rovnější. Každý má nárok na základní potřeby – potraviny, bydlení, zdravotní péči. Lahůdky a luxusní zboží jsou ale jen pro ty s vyšší třídou, kteří mají přístup k „tvrdší měně“. Ta se dá ale naštěstí směnit a veksláci jsou všudypřítomní.

  A pak jsou tu lifteři. Máte-li dost peněz, dokážou nejrůznějšími nelegálními způsoby „vyliftovat“ vaši třídu, a tak vám zvýšit úroveň a příjmy.

  Sneer je jedním z těchto „veksláků“, který se na režim adaptoval. Přesto se začne zajímat, jak systém může fungovat, když se zdá, že společnost řídí pouze vyliftovaní hlupáci. Proniká do stále hlubších tajemství, včetně toho nejutajenějšího – kdo to vše řídí.

  Janusz A. Zajdel se stal počátkem osmdesátých let 20. století nejvýraznějším kritikem režimu v rámci science fiction a Limes inferior je jeho vrcholným dílem v tomto směru.

  Kniha je doplněna dvěma autorskými povídkami Živá torpéda a Vyšší zájem.


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Ladislav

07. 05. 2013

Neuvěřitená pitomost

Miroslav

30. 08. 2013

zaciatok dobry, gradovanie tiez. ale ten zaver otrasny. zvysne poviedky ani nebudem citat

Tomáš

18. 04. 2014

Bola to velmi dobra kniha. Dej sa stupnoval a na konci nastal aj necakany zvrat. Zaver knihy nebol sice najlepsi ale kniha sa takpovediac cita sama


Doporučujeme