e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Kulový blesk

Liou Cch'-sin

249 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Sci-fi
  Počet stran: 415
  Nakladatel: Host
  Rok vydání: 2019
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  Divoce imaginativní scifi román od autora bestsellerové trilogie Vzpomínka na Zemi

  V den oslavy svých čtrnáctých narozenin se Čchen namísto šťastného sfouknutí svíček na dortu stane svědkem smrti obou rodičů. Přímo před jeho očima je zabije kulový blesk, přírodní jev, jímž se dodnes zabývá mnoho vědců. Čchen se zatvrdí a rozhodne se zasvětit zkoumání kulového blesku celý svůj život.

  Čím víc toho Čchen ví, tím silněji si uvědomuje, že kulový blesk je jen špičkou ledovce úplně nových obzorů fyziky. Samotářský a odhodlaný vědec se díky svému úkolu setkává se spoustou lidí, kteří jsou stejně jako on hnáni kupředu nějakou posedlostí. Jako červená nit se Čchenovým příběhem linou poslední slova jeho otce: „Klíčem ke krásnému životu je okouzlení.“

  Román Kulový blesk vznikl ještě před vydáním Liou Cch’-sinovy slavné ságy Vzpomínka na Zemi a je možné ho číst nejen jako samostatné dílo, ale také jako prolog k této trilogii.

  ––––

  Kulový blesk již obsahuje všechny prvky, které přinesly Liouovi průlom na světové literární scéně s jeho trilogií Vzpomínka na Zemi: příběh o neuvěřitelných objevech vědy a techniky, ale také o nebezpečí, pokud se tyto objevy ocitnou ve špatných rukou.
  – The Verge

  Není tu žádná invaze mimozemšťanů a nejdramatičtější momenty představují vědecké objevy. Ale Liou Cch’-sin dokáže vystavět napětí stejně mistrovsky jako vždy. […] Je to klidnější kniha než trilogie Vzpomínka na Zemi, ale neméně výrazně připomíná, že Liou je jedinečným hlasem moderní sci-fi.
  – Barnes & Noble


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Jiri Gutman

09. 02. 2020

Nějak nechápu, jak se tento autor mohl stát bestsellerem. Student gymnázia, který se doslechl o moderní fyzice by to asi napsal líp, jak literárně, tak co do logiky děje. I sci-fi by měla mít určitou konzistenci, pokud "divoce imaginativní" neznamená jen plácání nesmyslů.


Doporučujeme