e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Ona utíká, on má za úkol ji chytit. Když ji chytí, ona zemře. Když mu uteče, on bude za své selhání popraven. Akční dystopický román.

Věřit a nepochybovat. Lee Parker věří, Sera Trantorová věří – pouze každý něčemu jinému. Vleklé války nejen že měly fatální dopad na tvář přírody, ale rozdělily lidstvo na dva nesmiřitelné tábory. Životním krédem kněžích je askeze. Hlavními hodnotami jsou čistota, zbožnost a také absence citu. Proti této nesmyslné víře stojí Povstalci, kteří bojují za návrat původního světa. A jejich přesvědčení je neméně houževnaté, jak brzy na vlastní kůži pocítí Parker, nejlepší voják z elitní jednotky Jestřábů a vykonavatel kněžské vůle, který má jasný úkol: přivést do Citadely Povstalkyni Seru živou. Ovšem ani Seřiny pevně vštěpované morální zásady nezůstanou ušetřeny tvrdé zkoušky. Brzy však oba shledají, že uprostřed nezmapované divočiny budou muset čelit novému nebezpečí – záhadnému atmosférickému jevu známému jako Růžová bouře, z jejíchž purpurových blesků dosud nevyšel nikdo živý. Budou Sera s Leem první a budou to ještě vůbec oni? Otočil se snad svět naruby, nebo byl takový i předtím? Dva úhly pohledu, dvě přesvědčení. A pravda ukrytá někde úplně jinde.

Kategorie: Sci-fi
České fantasy
Počet stran: 342
Nakladatel: FANTOM Print
Série: Devět dní
Díl: 1.
Rok vydání: 2017
Jazyk: Český
ISBN: 978-80-739-8393-2
Dostupný formát: epub, mobi

Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Zuzana Malá

05. 05. 2019

Tohle si prostě musíte a chcete přečíst! Je to neuvěřitelně napínavé, akční, nevyzpytatelné, nepředvídatelné, plné zvratů, intrik a tajemství. Snad poprvé ve svém životě jsem hrozně moc ráda, že jsem dala šanci české tvorbě. Věřím, že si také zamiluje prostředí, které sice není úplně originální či nové pro čtenáře sci-fi, ale to mu vůbec neubírá na kráse. Dále doufám, že vás děj také vtáhne a už nepustí do samotného konce a že budete hlavním hrdinům držet palce a přát jim co nejméně kulek v těle.

Vladislav

28. 06. 2019

Ta vztahová rovina mě místy skoro až obtěžovala, ale dalo se to snést. Jinak to bylo moc příjemné čtení a oba díly jsem poměrně rychle přečetl. I to vyznění je celkem zajímavé.

David Kaps

12. 11. 2017

Pecka. Přečteno během neděle. Perfektní svět, postavy, skvěle popisované bojové scény, parádně rozložený děj, který ani chvíli nenudil a pěkne gradoval. Ani se mi nechce věřit, že je to prvotina. Těším se na další knížky autorky.

Lucie Valoušková

26. 01. 2018

Výborná kniha z tak trošku apokalyptického světa. Dovedně popsané scény i situace. Hlavní postavy charakterově odlišné a přitom ve skvělé spolupráci. Kniha měla i pár mezer a ocenila bych více informací, ale rozhodně stojí za přečtení... http://lucy-lillianne.blogspot.cz/2017/11/devet-dni-recenzni-e-kniha.html

Kateřina Dušáková

15. 11. 2017

Od začátku do konce si kniha drží vysoko nasazenou laťku a všechna očekávání, která jsem měla, byla naplněna. Zklamání mohla přinést snad jen romantická linie, která některým nemusí být po chuti a může se zdát předvídatelná. Z mého pohledu tak nepůsobila, děj doplňovala a dodávala mu další rozměr a lidskou uvěřitelnou linii. Rozhodně nelituji, že jsem po knize sáhla a vybočila tak ze svých obvyklých žánrů. Celá recenze k přečtení na vendi13.blogspot.cz

Daniela Strnadová

31. 07. 2018

Po dlouhé době kniha, kterou jsem si koupila i v papírové verzi a zaplní místo v mojí knihovně. Velmi se mi líbí zpracování a vývoj charakterů, působí to na mě, že autorka svými postavami žije. Další plusové body jsou za krásný obal. Děj není předvídatelný. Není vše růžové (až na bouři : ) ) ani černobílé. Nejsem zastánce romantiky, bylo pro mě fajn, že toto téma proběhlo, ale nikdo se v tom nebabral dalších 600 stran, některé knihy podobného žánru jsem přestala v půlce číst. Těším se na pokračování

Tereza Englická

27. 01. 2018

Skvělá kniha. Fantasy napsaná vážně suprově, předčila u mě leckteré zahraniční autory. - https://www.palmknihy.cz/sci-fi/devet-dni-176636?_fid=abo0

kateřina miklíková

13. 11. 2017

Parádní knížka! Čtivá, akční, s nápaditým příběhem a přitažlivým prostředím a uspořádáním společnosti. S postavami mi bylo dobře a fandila jsem jim. Popisy bojů, akce a zápletka - naprosto precizní. Vymyšlený svět – paráda. Náboženství – luxus. Těším se na další díly.

Sandra

31. 10. 2020

Doporučuju


Doporučujeme