e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Co to žere a kde to spí

Petr Heteša

159 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: České fantasy
  Počet stran: 442
  Nakladatel: Brokilon
  Rok vydání: 2019
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  Obrovské vesmírné překladiště Terango (neboli Terminál Sycango) je kromě přistávacích a odletových ramp kompletně vybudováno pod povrchem planety a personál tvoří jedenáct tisíc lidí a přes dva tisíce androidů. V podstatě jde o město s kompletním vybavením a servisem.

  Všechno funguje tak, jak má, až do chvíle, než se začnou ztrácet lidi. Na Zemi se o tom nic neví, dokud se neztratí dcera náměstka baltimorské FBI. Náměstek na Terango pošle vyšetřovatelku Moiru Glaceovou. Jednak mu byla protivná a potřeboval se jí zbavit, jednak mu bylo jasné, že pokud má na Terangu někdo šanci něco vyšetřit, tak jedině drzá neřízená střela, což Moira je. Agentka hned po příletu pochopí, že je vetřelcem v dokonale funkčním, ale zároveň dokonale uzavřeném systému, který za všech okolností drží při sobě, a to včetně umělé inteligence, řídící veškerý provoz Teranga. Ostatně jinak by to ani nešlo, protože černý obchod (zbraně a drogy) tvoří třicet procent provozu překladiště. Systém si velmi rychle zanalyzuje, že Moira ten svůj vyšetřovací čumák strčila příliš hluboko do jeho struktury, a tudíž už se na Zemi vrátit nemůže. Moira má však na věc úplně jiný názor.

  Samostatný román.


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Daniel

08. 12. 2019

Velmi povedené. Ten mikrovesmír kosmické stanice prokládaný soundtrackem mě dostal.

Jindřich

19. 01. 2020

Opravdu výborná hetešovka. Tentokrát nezvykle s ženskou hlavní postavou. Která je stejně hustá a oražená, jako jeho mužské hlavní postavy. Chytne to a nepustí, od začátku do konce. A i ten závěr povedený, což není vždy pravidlem.

Stanislav

18. 02. 2020

Jako vždycky skvělé. Mezi autorovým superměstem budoucnosti a vesmírem vlastně není rozdíl i když možná je to záměr? Super závěr.

David

01. 09. 2020

Hodně dobré. Pravda, od jisté chvíle jen rozuzlení předvídatelné a závěr je na můj vkus příliš useknutý, ale i tak stojí kniha za koupi a přečtení. K úplné dokonalosti by to chtělo ještě druhý díl. Takhle je to opravdu až moc otevřené.


Doporučujeme