e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Bude to bolet, doktore?

Adam Kay

198 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Humor
  Počet stran: 240
  Nakladatel: Jota
  Rok vydání: 2018
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, mobi

  Vítejte ve světě, kde je 97hodinový pracovní týden. Vítejte ve světě, kde se dělají rozhodnutí o životě a smrti. Vítejte ve světě s nepřetržitou tsunami tělesných tekutin. Vítejte ve světě, kde vyděláváte míň než automat na nemocničním parkovišti. Dejte sbohem svým přátelům a vztahům. Vítejte v životě mladého lékaře.

  Když Adam Kay poprvé vkročil na nemocniční oddělení, rázem si uvědomil, že na medicíně je neučili spoustě věcí… Jeho deníky z první linie státního zdravotnictví – potají nadrápané po dlouhých nočních šichtách, nekonečných dnech a prošvihnutých víkendech – jsou střídavě legrační, děsivé a srdcervoucí. Dočista bez zábran v nich popisuje, jaké oběti přinášel ve své době na oltáři vlasti.

  V knize se dočtete vše o životě mladého lékaře, a také pár věcí, které byste raději ani vědět nechtěli. A ano, může zanechat jizvy.

   

  Kniha, která vás přesvědčí, že humor a bolest patří k sobě.

   

  Tajné deníky mladého lékaře

   

  ***

   

  Adam Kay je oceňovaný komik a scenárista pracující pro televizi a film. V mládí vystudoval medicínu, poté šest let pracoval jako porodník a gynekolog a napsal i několik skript, než medicínu opustil a začal se věnovat psaní sitcomů pro BBC a další britské televizní kanály.

  Jeho kniha Jak jsem se (ne)stal doktorem se stala okamžitě bestsellerem a také ze strany kritiky se jí dostalo velmi příznivého přijetí. Získala několik ocenění.

  Adam Kay v současnosti vystupuje v celé řadě televizních a rádiových pořadů, na hudebních festivalech i akademických akcích. Žije se svým přítelem, televizním producentem Jamesem Farrellem v západním Londýně.

   

  ***

   

  „Stejná jako naše státní zdravotnictví – tato kniha je plná naděje, zoufalství, zázraků, katastrof a toho nejostřejšího šibeničního humoru. Velice zábavné čtení s velice alarmujícím poselstvím.“

  Chris Addison, britský komik

   

  „I když nejsem lékař (přestože někdy se tak vyjadřuji), předepsal bych tuhle knihu bez výjimky každému. Je nesmírně zábavná, trýznivě smutná a poskytne vám základní fakta o tom, jaké to je čelit palbě na frontě našeho milovaného, leč neustále obléhaného státního zdravotnictví. Úžasná četba.“

  Jonathan Ross, britský moderátor

   

  „Bolestně legrační. Bolest a legrace dávají společně dohromady cosi naprosto dobrého, naprosto ušlechtilého a naprosto nádherného.“

  Stephen Fry, britský herec

   

   „Fantastická kniha. Smála jsem se tak divoce a často, že jsem se málem zadusila, ale zároveň je kniha také velice dojemná a důležitá.“

  Cathy Rentzenbrink, autorka knihy Poslední akt lásky

   

  „Střídavě legrační, šokující, srdceryvná a pokořující.“

  John Niven, skotský spisovatel a scenárista

   

  „Stejně legrační jako srdceryvná – a že srdceryvná JE (a taky legrační).“

  Charlie Broker, britský satirik

   

  „Děsivě legrační a legračně děsivé.“

  Danny Wallace, autor knihy Hamish a Světokazi

   


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme