Hodnocení z největšího nezávislého čtenářského portálu
83%
(1328 Hodnocení)
Online knihkupectví Palmknihy vám jako jediný e-shop přináší nezávislé čtenářské recenze a hodnocení oblíbeného portálu Databazeknih.cz
Populární hodnocení
12.9.2025
26
FANTASY HUNGER GAMES :-).
Paedyn patří mezi obyčné, kteří byli ze země vykázáni nebo zabiti, protože "prý" oslabují moc Elit (těch co mají nějakou nadpřirozenou moc).
Samozřejmě to není pravda, král je krutý a chce mít kolem sebe jen Elity, na ostatních lidech mu nesejde.
Má dva syny.
Kitt je jeho nástupce a byl vychováván k této roli.
Kai je jeho zabiják. Musel projít drsným a bolavým výcvikem....
FANTASY HUNGER GAMES :-).
Paedyn patří mezi obyčné, kteří byli ze země vykázáni nebo zabiti, protože "prý" oslabují moc Elit (těch co mají nějakou nadpřirozenou...
FANTASY HUNGER GAMES :-).
Paedyn patří mezi obyčné, kteří byli ze země vykázáni nebo zabiti, protože "prý" oslabují moc Elit (těch co mají nějakou nadpřirozenou moc).
Samozřejmě to není pravda, král je krutý a chce mít kolem sebe jen Elity, na ostatních lidech mu nesejde.
Má dva syny.
Kitt je jeho nástupce a byl vychováván k této roli.
Kai je jeho zabiják. Musel projít drsným a bolavým výcvikem.
Přes to všechno se ale králi nechce ani jeden z nich postavit, ale když někdo vyroste v takovém prostředí, těžko chápe situaci ostatních...
Každý rok se konají Zkoušky, které připomínají Očistu a král Kaiovi jasně řekl, že vítěz musí být on!
Obyčejný lid má také své zastoupení a kdo by to byl jiný než Paedyn!
Ani nevěděla jak a už byla na seznamu, díky nečekané situaci...
Jenže ona není Elita, je obyčejná, ale neskutečně chytrá a lstivá :-).
Čeká jí boj, napětí, vzrušení i smutek.
Ve zkouškách chce získat jediné!
PŘEŽÍT!!!
1. kniha je velice čtivá.
2. není nijak originální, ale to vynahradí ta čtivost :-)
3. bohužel díky podobnosti s jinými knihami nevím, zda se pustím do dalších dílů, protože mě kniha sice bavila, ale ničím nepřekvapila.
Doporučila bych jí čtenářům, kteří nemají načteno tolik fantasy :-).
Číst více
Číst více
5.1.2026
20
Jak bys mi chtěl říkat ty?“
„Chtěl bych ti říkat moje.“
A víte co, čtenáři, mě to nakonec dostalo do kolen :-) Začátek sice trošičku vachrlatý, než jsem se sžila se všemi postavami, ale pak to byla nebezpečná a smrtící jízda, a to doslova!
Jak už tu psala moje knižní kamarádka Ydnac, že by to doporučila čtenářům, kteří mají z fantasy málo načteno…nooo to jsem přesně já :-D nováček v tomto žánru...
Jak bys mi chtěl říkat ty?“
„Chtěl bych ti říkat moje.“
A víte co, čtenáři, mě to nakonec dostalo do kolen :-) Začátek sice trošičku vachrlatý, než jsem se...
Jak bys mi chtěl říkat ty?“
„Chtěl bych ti říkat moje.“
A víte co, čtenáři, mě to nakonec dostalo do kolen :-) Začátek sice trošičku vachrlatý, než jsem se sžila se všemi postavami, ale pak to byla nebezpečná a smrtící jízda, a to doslova!
Jak už tu psala moje knižní kamarádka Ydnac, že by to doporučila čtenářům, kteří mají z fantasy málo načteno…nooo to jsem přesně já :-D nováček v tomto žánru a nemám většího srovnání.
Krásně vykreslené království Ilya. Elity verzus Obyčejní.
Payden, Kai, Kitt…tyhle tři jsem si oblíbila hned na první dobrou. Vlastně i Jaxe…to byl taky kluk pro každou špatnost :-)
Kitt byl takový sluníčku. Jen doufám, že nezatrpkne….
Chemie, přitažlivost, vášeň a pouto mezi Paedyn a Kaiem byla ohromující. Se docela divím, že jsem se z těch jisker nepopálila :-)
Za to ke králi jsem cítila jenom pohrdání a nenávist. Neskutečně zlá postava!
Jenda malá výtka…..vedlejším postavám bych dala více prostoru. Švadlenka Adena, ach bože. Na její příběh se moc těším, i když už člověk ví, jaký osud ji čeká :-(
ALE zase ten konec…já už se fakt picnu z toho.
Nooo jsem moc zvědavá a napjatá, kam tohle povede…..a kam mě to zavede .-)
Číst více
Číst více